BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

‘2. Ayvalık Uluslararası Güneş-Kum Festivali’ başlıyor

Bu yıl Ayvalık Belediyesi ve İnternatıonal Folk Dance Organizasyon tarafından Kültür etkinlikleri çerçevesinde 2. kez düzenlenen “Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum Festivali” ile Ramazan etkinlikleri 21-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Romanya, Litvanya, Yunanistan, Bangeldesh ve Türkiye’den 13 ekibin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte 400 yabancı uyruklu misafir Cunda Uygulama Otelinde konaklıyor.
Kendi ülkelerinin kültürlerini, müziklerini ve giysilerini Sarımsaklı’da, 24 Haziran günü ise Ayvalık Amfi tiyatroda sergileyecekler.
Organizasyon komitesi 22. Haziran Pazartesi günü saat 11.00-12.00 arasında ise Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i ziyaret ederek teşekkürlerini ve yöresel hediyelerini takdim edecekler.
Ayvalık Cunda Adasında yaşayan Avrupa ve Dünya Festivaller Birliği Delegesi ve İç Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Önsoy ile Murat Erdem yaptıkları açıklamada, “Bu etkinlikler Ayvalık halkına, Belediyemizin katkıları ile sunmaktadırlar” dediler.

Yabancı konuklar başkan gençeri ziyaret etti
Ayvalık’ta bu yıl 22- 26 Haziran arasında 2. kez gerçekleştirilecek olan “Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum festival” ve Ramazan etkinlikleri için Ayvalık’a gelen yabancı ülkelerin ekipleri Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret etti.
Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Romanya, Litvanya, Yunanistan, Bangladeş ve Türkiye’den 13 ekibin temsilcileri ülkelerinin kültürünü yansıtan çeşitli hediyeleri Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e sundular.
Ayvalık Belediye Başkanı Gençer’de içinde Ayvalık yöresi zeytinlerinden elde edilen zeytinyağı, zeytin sabunu ile Ayvalık’ın İngilizce- Türkçe tanıtım broşürlerinin bulunduğu hediye paketlerini konuklarına armağan etti.
Ayvalık Belediye Baikanı Rahmi Gençer, yabancı konukları Ayvalık’ta konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu;
“Bu kültür birlikteliğinin Ayvalık’ta olması bize çok büyük bir heyecan veriyor. Hem bizimle, Türklerle hem de 15 ülkenin insanlarının kendi arasında kaynaşmasına aracı olmak Ayvalık olarak bileri gururlandırıyor. Ben Ayvalık’ya kaldığınız sürece çok iyi vakiy geçireceğinize ve çok güzel dostluklar edineceğinize inanıyorum”.
22- 26 Haziran arasında gerçekleştirilecek olan “2. Ayvalık Uluslararası Deniz ve Kum festival” ve Ramazan etkinliklerinde 400 yabancı uyruklu misafir görev alacak.
Yabamcı konukların ziyaretinde Avrupa ve Dünya Festivaller Birliği Delegesi ve İç Anadolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Salih Önsoy ile Murat Erdem’de hazır bulundu.
Iı. Uluslararası deniz ve kum günleri festivali program
22 Haziran 2015 Pazartesi
Saat 21,00-24,00 arası havuz partisi.
23 HAZİRAN 2015 Salı
Saat: 21,30-23,00 arası Performans gösterileri
Yer: Sarımsaklı özgürlük Parkı.
24 HAZİRAN 2015 Çarşamba
Saat: 21,00-21,30 Gösteri
Yer: Ayvalık Meydan
Saat : 21,30-23,00 Performans gösterisi
Yer : Ayvalık, açık Tiyatrosu
25 HAZİRAN 2015
Saat : 14,00-18,00 arası tekne gezisi
Saat : 21,00-24,00 havuz partisi
2015-06-234197 kez okundu