BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ADD Güre Şubesi’den Akrilik Boya Resim Sergisi

Atatürkçü Düşünce Derneği Güre Şubesi sanat etkinlikleri takvimi, Serhan Kerestecioğulu’nun akrilik boya resim sergisiyle devam ediyor.
Edremit Güre Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Atatürkçü Düşünce Derneği Güre Şubesi’nde, Ressam Serhan Kerestecioğlu’nun ‘Sarıkız Efsanesi’ başlıklı eserlerinden oluşan akrilik resim sergisinin açılışı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından yapıldı.

Serginin açılış konuşmasında Kazdağılarının önemine değinen Serhan Kerestecioğulu; “Burada doğup, büyüyen, okuyan birisi olarak, bu sergide amacım Sarıkız’a, dolayısıyla Kazdağılarına dikkat çekmektir. Bizler tanrılar dağı olarak bilinen İda’nın masal dağı eteklerinde yaşıyoruz. Farkında olarak yaşamamız ve korumamız gerektiğine inanıyorum. Bunun için her bir ağacımızın koruyucu tanrısı olmalıyız, bende bunu ifade etmek için yaptığım resimlerde dile getirmek istedim. Katılımınızdan dolayı başta bizleri kırmayarak, açılışımıza gelen Başkanımız sayın Kamil Saka’ya ve siz değerli dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Sergi açılışında söz alan Edremit belediye Başkanı Kamil Saka; ”Sanat, bir toplumun muasır medeniyetler düzeyine çıkmasında en önemli etkendir. Bir ülkede ne kadar çok sanat yapılıyorsa, o ülkede mutluluk, refah ve aydınlanma o kadar yüksek olur. Sizler, yaptığınız tüm sanatsal çalışmalarınızla gelece ışık tutuyorsunuz, bizlerde bu ışığın yayılmasında elimizden gelen tüm desteği sunacağımızın sözünü veriyoruz” dedi. Çalışmaları, tek tek inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saka, yaptığı çalışmalardan dolayı kendisini tebrik etti. Belediye Başkanı Kamil Saka, ardından, sanata sundukları katkılarından dolayı, Serhan Kerestecioğulu’na plaket verdi. Resim sergisi 15 Ağustos 2015 tarihine kadar A.A.D Güre Şubesi lokalinde sergilenmeye devam edecek.
Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Başkan Yardımcılığını da yapan Serhan Kerestecioğulu, 9 Eylül Üniversitesi iktisat Fakültesi, uluslararası iktisat mezunu, 2000 yılında başladığı resim çalışmalarına halen kendi atölyesinde devam ediyor.
2015-08-054669 kez okundu