BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

AIMA’ya ilgi yoğun oldu

Türkiye’de klasik müziğin gelişimi için çalışan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nin (AIMA) düzenlediği Ayvalık AIMA Müzik Festivali; 8, 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

Prof. Filiz Ali’nin öncülüğünde bu yıl 3.sü düzenlenen konserlerde; AIMA Masterclass'larına yıllardır katılmış olan keman, viyola ve viyolonsel öğrencilerinden oluşan Festival Orkestrası sahne aldı.
AİMA’nın yetiştirdiği müzisyenlerden Can Okan’ın yönetiminde 8 Temmuz Çarşamba günü yapılacak açılış konserinde; Misha Nodelman, Çiğdem İyicil, Pelin Halkacı Akın ve Ruşen Güneş solist olarak katıldı. Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi’nde gerçekleşen konserlerden oluşan festival kapsamında, 9 Temmuz Perşembe günü AIMA Festival Orkestrası solistleri de müthiş bir Oda Müziği Konseri verdi.

Konserde, Mozart, Schubert, Schumann, Brahms’ın oda müziği eserleri sergilendi.
AİMA’nın bu yılki müzik festivalinin son gününde ise; Can Okan’ın yönetttiği AIMA Festival Orkestrası ve solistleri büyüleyici bir konser verdi. Konserde Bach, Mozart, Mendelssohn, Koussevitzky ve Massenet’nin eserleri büyük bir başarıyla klasik müzikseverlerle paylaşıldı.
2015-07-134633 kez okundu