BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ALTIEYLÜL SANATIN VE SANATÇININ YANINDA

Altıeylül Belediyesi Altıeylül Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Akıncılar Roman Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen keman ve klarnet kursunda kullanılmak üzere 8 adet keman ve 8 adet klarnet alarak, kültür, sanat, meslek ve becerileri kazandırılması noktasında destekte bulundu.
ALGEM binasında gerçekleştirilen müzik aletlerinin dağıtım törenine Vali Ersin Yazıcı, Başbakanlık Danışmanı Metin Özçeri, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Berber, Osman Zeki Şahin, Belediye Meclis Üyesi Güldenur Ocaktan, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Altıeylül Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süreyya Eray, Akıncılar Roman Kültürü ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gezer ve dernek üyeleri katıldı.
“Başkanımız Bize Çok Yakın”
Akıncılar Roman Kültürü ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gezer “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı çocuklara olan değerini göstererek, çocukların sosyal ve spor faaliyetlerinde senin yanındayım demesi beni böyle bir çalışma başlatmama vesile oldu, kendisine minnettarız. Altıeylül Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu bize çok yakın, can-ciğer bir kişi, kendisi bizim müzik aletlerinin alınmasında katkı sağladı. Başkanımıza derneğimiz ve Dinkçiler Mahallesi adına teşekkür ediyorum” dedi.
“Gelecekte Çok İyi Sanatçılar Olacak”
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da “Sayın Valimizin istekleri doğrultusunda derneğimizin talepleri ile kursa katkıda bulunduk. Gençler bizim herşeyimiz. Gençlerimizi becerilerine göre hayata hazırlamamız lazım. Altıeylül Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak düzenlenen kursun müzik aletlerini belediye olarak biz karşıladık. Önemli olan başlanılan bir işi sürdürmek. Kursu tamamlayıp belge almanız lazım. Roman vatandaşlarımız Gümüşçeşme ve Dinkçiler Mahallesinde ikamet ediyorlar. Sayın Valimizi kutluyorum, bu enstrümanlarla gelecekte çok iyi sanatçılar çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.
“Gelecek İçin Belge Almamız Lazım”
Vali Ersin Yazıcı da “Balıkesir’e geldiğimden bu yana gençlerle ve çocuklarla yakından ilgileniyorum. Bengi Projesini başlattık. Çocuklarımızın kendi yetenekleri doğrultusunda başarılarını daha üst noktalara taşımasına gayret ediyoruz. İnsanların farklı farklı yetenekleri var. Toplum bu yeteneklerin oluşturduğu mesleklerle hayatına devam ediyor. Bu toplumun doktora ihtiyacı olduğu kadar, ekmek üreten fırıncıya, çöpü toplayacak işçi kardeşe de, bizim gibi yöneticiye de, törenlerde müzisyenlere ihtiyacı var. Hepsi bir olduğunda güzel oluyor. Hangi işi yaparsak yapalım her zaman işin en iyisini ve en kalitelisini yapalım. Kursa başlayan gençlerin kursu bitirmesini ve belgelerini almalarını istiyorum. Gelecekte herhangi bir tören, düğün veya toplulukta müzik aleti çalmak için belge isteyeceğiz. Artık Türkiye’de yapılan her iş ile ilgili sertifika gerekiyor. Yeteneklerinizi belgeyle taçlandırın. 5-10 yıla kadar belgesi olmayan hiçbir işi icra edemezsiniz. Dernek Başkanı Ahmet Gezer ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyorum”.

2017-04-224292 kez okundu