BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

ANNELER DAHA BİLİÇLİ OLACAK

Edremit Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren gebe okulu ile gebelik sağlığı, gebelikte beslenme ve kilo alımı, doğum ağrısını hafifletme yöntemleri, doğum eylemi ve evreleri, lohusa psikolojisi, anne-babanın bebek ile iletişimi, emzirme dönemi, anne sütü ve yeni doğan çocuk hastalıkları konularında da eğitim alabilecekler. Annelere konusunda uzman ekipler tarafından bu eğitimlerin verileceği bildirildi.

Edremit Devlet Hastanesi bünyesinde verilen hizmetlerden biri olan gebe okulu, başarılara imza atmaya devam ediyor. Edremit Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hikmet Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hamilelik dönemi ile doğum sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında uzman hemşireler tarafından katılımcılara eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerden yararlanmak isteyen anne adayları, ek hizmet binası gebe okulunda, hafta içi mesai saatleri içerisinde bu hizmeti alabilecektir. Edremit Devlet Hastanesi personeli eğitim taleplerine cevap verebilmek maksadıyla gerekli her türlü hazırlığı yapmıştır. İsteyen anne ve baba adayları birlikte eğitimlere katılabileceklerdir’’ dedi.
Öte yandan gebelik dönemini daha doğru ve bilinçli bir şekilde geçirmeyi sağlamak için ücretsiz verilen bu eğitimler sırasında anne adayları alanında uzman sağlık personeline merak ettikleri konuları danışabilecek. Gebelik sağlığı, gebelikte beslenme ve kilo alımı, doğum ağrısını hafifletme yöntemleri, doğum eylemi ve evreleri, lohusa psikolojisi, anne-babanın bebek ile iletişimi, emzirme dönemi, anne sütü ve yeni doğan çocuk hastalıkları konularında da eğitim alabilecekleri öğrenildi.

2017-06-083434 kez okundu