BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Aysam’dan Lösemili Gence Konserli Destek

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 2013 yılında faaliyete geçen ve bugüne kadar Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve şiir dinletileriyle 10 ayrı büyük organizasyona imza atan AYSAM (Ayvada Sanat Merkezi) bu kez de lösemili bir genç için sahne aldı.
Ayvalık’ta yaklaşık 15 gün önce Ayvalık Kent Konseyi tarafından, ilçede lösemi hastalığıyla boğuşan 19 yaşındaki, Erol Karayaz’a ilik nakli öncesinde gereken bir ilacın satın alınabilmesi amacıyla başlattığı yardım kampanyasına destek için sahne alan AYSAM’lı sanatçıların verdiği konsere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Ayvalık Belediyesi’ne ait Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hüseyin Gelici, hedeflerinin ilçedeki sosyo-kültürel etkinliklere destek vermek olduğunu kaydederek, “Bu kez ise sanatçı arkadaşlarımız ve dernek yönetimimiz, Kent Konseyi’mizin ilçemizde lösemi hastalığıyla mücadele eden Erol Karayaz adlı evladımız için gereken 270 bin lirayı tamamlayabilmek için bu konseri organize ettik. İnşallah bu parayı en kısa süre içerisinde Ayvalık halkı olarak tamamlayacak ve evladımızı bu amansız hastalığın pençesinden kurtaracağız” diye konuştu.
Başkan Gelici’nin konuşmasının ardından ilçede 35 yıldan bu yana çeşitli memuriyet görevlerinde bulunduktan sonra emekli olan ve bu uzun süre zarfında ilçede gönüllü olarak TSM korolarından solist olarak sahne alan Şengül İrdel’e dernek adına hazırlanan teşekkür plaketini Ayvalık Belediye Başka Yardımcısı Gökay Bacan takdim etti.
Fasıl ve koro şarkılarıyla başlayan konserde; solistler Nihat Büyükküpçü, Şengül İrdel, Yılmaz Pideci, Gönül Demirli, Sami Gök, Meral Kaçar, Tevfik Dalkılıç ve Ali Uçar birbirinden güzel TSM eserlerini büyük başarıyla seslendirdiler.
Dinleyicilerin zaman zaman sahnedeki sanatçıların seslendirdiği şarkılara eşlik ettiği Şef Dr. Dahi Gözüm yönetimindeki konserin, sunuculuğu ise Füsun Yarkent ve Sinan Kerimol üstlendiği gözlendi.
2015-08-194321 kez okundu