BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

AYVALIK BELEDİYESİ, KENTE YENİ BİR PARK KAZANDIRDI

Ayvalık Belediyesi, kent merkezi ve mahallelerine yeni parklar ile yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Sakarya Mahallesi’ndeki eski top sahasını, içinde basket sahası da olan bir parka dönüştüren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çocuklarımızın rahatça oyun oynayabileceği, yetişkinlerin rahatça kullanabileceği temiz bir alanı, Sakarya Mahallemize kazandırdık” dedi.

Ayvalık Belediyesi, atıl durumdaki bir araziyi parka dönüştürdü. Konumu ve manzarası ile kente güzellik katacak bir park yapmak için harekete geçen Başkan Gençer’in, Sakarya Mahallesi’nde 2. Değirmenler Caddesi 7. Sokak yakınında, halk arasında ‘top sahası’ olarak bilinen alanda başlattığı çalışmalar tamamlanmak üzere.

“MUHTEŞEM GÜZELLİKTEKİ ALANDAN ÇOCUKLARIMIZ, GENÇLERİMİZ FAYDALANACAK”

Çocuk oyun grubu ve açık alan spor aletleri yerleştirilip, basket sahası yapılan yeni park, saha yanındaki tribün ve banklarla bütünlendi. Belediye Elektrik İşleri ekiplerinin aydınlatma çalışmalarını tamamladığı park, şimdiden mahalle sakinleri tarafından kullanılmaya başlandı. Parkta çalışmaların, tribünle saha arasına 30 metre uzunluk, yarım metre genişlikte demir bir ızgara yapılmasıyla birlikte tamamlanacağı öğrenildi.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çam ağaçlarıyla bezeli, deniz manzaralı, muhteşem güzellikteki bu alandan çocuklarımız, gençlerimiz faydalansın, anneler gelsin. Sakarya Mahallemize yeni bir yaşam alanı sunduk. Yeni yaptığımız parkların yanı sıra Lale Adası Mesire yeri, Altınova Sahil yolu ve Ayvalık meydan botanik, kentimize renk, huzur katacak yaşam alanları oldu. Köylerimize de yeni parklar kazandırırken Çamlık sahil ve Armutçuk Yunus Emre Parkını revize ederek güzelleştirdik. 5 yılda ilçemizi, vatandaşlarımızın keyifle zaman geçirebileceği 9 yaşam alanı ve 35 çocuk parkı ile bütünledik. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Konumu ve yeşili ile dikkat çeken Ayvalık Belediye Parkını yeni baştan yapıp kullanılır hale getiren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Fethi Sekin Parkı, Suat Burak Elik Parkı, Ergün Tekincan Parkı, Çamlık parkı, Erol Karayaz (Fethiye) Parkı, Sarımsaklı Parkından sonra yeni bir parkı daha Ayvalık’ta yaşayanların hizmetine sunmuş oldu.
2019-03-234182 kez okundu