BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Ayvatlar şölen ile coştu

Altıeylül Belediyesi’nin koordinesinde gerçekleşen 11. Uluslar arası Yörük ve Türkmen Şöleni Ayvatlar Mahallesi’nde coşku ve büyük bir ilgi ile noktalandı. Ayvatlar Mahallesi’ndeki şölen öncesinde Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Yörük Türkmen Evi’nin açılış kurdelesini kesti, protokol daha sonra içerisinde Yörük ve Türkmen kıyafetlerinin yer aldığı müzeyi gezdi.

Ayvatlar Mahallesi’ndeki şölene başta Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BAÜ Rektörü Kerim Özdemir, Emniyet Müdürü Feridun Boz, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Yörük ve Türkmen Federasyonu Genel Başkanı İrfan Tatoğlu, Yörük ve Türkmen Federasyonu Başkanı Sinan Ergüven, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, sivil toplum örgütleri yöneticileri, oda başkanları ile çok sayıda Balıkesir’li katıldı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafoğlu halkı selamladı, Annelerin gününü kutlayarak Anneler Derneği Başkanı Zekiye Seferbey ve annelerin elini öptü.

Yörük ve Türkmen Federasyonu Başkanı Sinan Ergüven şölenin çok güzel geçtiğini ve her yıl daha iyi olacağını söyledi. Ergüven şölenin gerçekleşmesinde destek olan ve emeği bulunan herkese teşekkür etti.

“Balıkesir’de çok güzel birliktelik var”
Yörük ve Türkmen Federasyonu Genel Başkanı İrfan Tatoğlu da “Türkiye’nin 81 ilini geziyoruz. Her yerde farklı güzel şeyler görüyoruz. Balıkesir’de protokol ve halk arasında çok güzel bir uyum ve bütünleşme varki kimse Balıkesir’in büyümesine, gelişmesine engel olamaz. Bu birlik ve beraberliğiniz bozulmasın” dedi.

“Balıkesir 5 gün şölene doydu”
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise “Yörük ve Türkmen kültürüne ve sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. 5 gün boyunca Balıkesir dolu dolu Yörük ve türkmen kültürünü öğrendi. Genç nesillere bu öz kültürümüzü öğreteceğiz. Valimiz Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur ile elele vererek bu organizasyonları gerçekleştirdik. Bir olalım iri olalım diri olalım ve hep beraber Türkiye olalım” diye konuştu.

“Türkiye güçleniyor”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur “Artık medeniyet sahiplerine sahip çıkan bir Türkiye var. Türkiye güçleniyor ve büyüyor. Artık kendi içine kapanan değil dünyaya açılan ve tarihten gelen misyonuna uygun davranarak, 5 kıtada insanların heyecanı haline dönüşen bir Türkiye var. Geleceğine sahip çıkan kadrolar işbaşında. Kültürümüzü yaşatan ve canlandırarak bizleri bir araya getiren Altıeylül Belediyesi ve tüm destek verenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Hep bir olalım”
Vali Mustafa Yaman yaptığı konuşmada şölenin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Yörük federasyonları yöneticilerine teşekkür ederek, “Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Hep bir olalım” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye ilk olarak mehteran takımı çıktı. Mehter ekibi gösterileri ile büyük alkış aldı. Sırasıyla sahnede Türkiye’nin farklı illerinden gelen ekipler gösteri yaptı. Bosna Hersek, Makedonya, Bulgaristan gibi çeşitli ülkelerden gelen ekipler de birbirinden güzel gösterileriyle büyük beğeni ve alkış aldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu Vali Mustafa Yaman ile birlikte Ankara’dan gelen seymenlerle Ankara havası oynadı, büyük alkış aldı. Başkan Kafaoğlu’nun belediye bünyesinde yaptığı çalışmalar oyununa da yansıdı.
2015-05-114036 kez okundu