BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BALIKESİR DÜNYA ROBOT OLİMPİYATLARINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ

Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Çin’de düzenlenen “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında ‘Dünya Üçüncüsü’ olarak büyük bir başarı elde ettiler.
Çin'de düzenlenen ve çeşitli ülkelerden 20 takımın katıldığı “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Enis Zorbazer, Yiğit Zobu ve Nurefşan Kaymak’tan oluşan robot takımı, üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attılar.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Karesi Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Enis Zorbazer, Yiğit Zobu ve Nurefşan Kaymak; Çin’de düzenlenen "World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge" Dünya Robot Olimpiyatlarında ‘Dünya Üçüncüsü’ olarak bize büyük bir gurur yaşattılar.
Bayrağımızı Çin’de dalgalandırarak bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, danışman öğretmenimiz Harun İkiz ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.


2019-08-172504 kez okundu