BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“BAR MASALARINDAKİ BORCU ÖDEMEM”

Belediyenin hiçbir kuruşunu peşkeş çekmediğini ve buna kesinlikle izin vermeyeceğini kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, başarısı bulunmayan ve bırakılan bir unsuru da olamayan Edremit Belediyespor için milyonlarca lira borç bırakıldığını vurguladı. Saka, “Gerekirse bütün gençlerimizi kapsayacak daha kapsamlı bir kulüp kurarız ama vatandaşlarımızın alın terinden topladığımız peşkeş çekmeyiz” dedi.
Edremit Belediyesi Meclis Toplantısı dün Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Meclis Gündemi 33 maddenin okunması ve oy birliği ile kabul edilirken bazı maddeler görüşülmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna ve İmar Komisyonuna araştırılmak üzere havale edildi.
Dün Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen yapılan Meclis Toplantısında Edremitspor’un borçları gündeme geldi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; bir önceki belediye yönetiminden kalan Edremitspor’a ait 3 milyon gözüken borcun 5-6 milyona kadar çıktığını ve bu borcu kabul etmediğini söyledi. Edremit Belediye Spor’un borcunun nasıl ve nereden çıktığının belli olmadığını, bu belirsizlikler yaşanırken Edremit Belediyesinin böyle bir borcu yüklenemeyeceğini dile getiren Başkan Saka; “Bu borç ile beraber ortada bize bırakılan hiçbir şey yok. Sporda başarılmış bir iş yok. Bar masalarında harcanmış paraları hiç kimse kusura bakmasın Edremit Belediyesi ödeyemez. Edremit Spor ile ilgili olarak beni yıpratma adına yapılan birçok şey var. Ancak ben hiç kimseye peş keş çekmedim, çektirtmemde. Ben geçmişten gelen borçlara onay vermiyorum. 20- 30 liralık imar borcunu ödeyemedi diye biz imar borcunun hakkını arıyorsak, bu borcu alıp ben ödemem. Çok istiyorsak mesela 9 Eylül Edremit Spor veya yeni Edremitspor adı altında yeni bir spor kulübü kurar sıfır borç tertemiz bir sayfa ile başlarız. Ve Edremit Sporda Edremitli Gençlere yer veririz. Edremit Sporda da sadece futbol değil tüm spor dallarında gençlerimizin spor yapmalarını sağlarız” diye konuştu. Pervin BÖLÜKBAŞI

2016-10-073381 kez okundu