BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Başkan Uğur, otel açılışına katıldı


Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık ilçesinde yeni yapılan 3 yıldızlı turistlik otelin açılış törenine katılarak, turizme destek verdiklerini vurguladı.
Dünyaca ünlü plajları, turistlik adaları ve tarihi gezi alanlarıyla ünlü Ayvalık’ta yeni bir turistlik otel hizmete başladı. Aliçetinkaya Mahallesi, Muammer Aksoy Caddesi, 19. Sokak, No:19 adresinde yapımı tamamlanan ‘Elisa’ isimli 3 yıldızlı turistlik otelin açılış törenine, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, diğer protokol mensupları ve ilçedeki turizmciler katıldı. Açılış konuşmalarıyla başlayan tören, hayır dualarının edilmesiyle devam etti. Daha sonra, protokol mensupları tarafından otelin açılış kurdelesi kesildi. Protokol mensupları ve davetliler, oteli gezdi ve ikramlarda bulunuldu.
Otelin açılış töreninde konuşan işletme sahibi Yücel Bulut, otel ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek, katılımcılara teşekkür etti. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kürsüde yaptığı konuşmasında, otelin toprak zemin olan yolunu asfaltlayacakları sözünü vererek, “Bu aileyi, Ayvalık’a böylesine güzel bir tesis kazandırdıkları için tebrik ediyorum. Ayvalık’ın geleceği turizmdir. İlçemizin 2 tane önemli girdisi var. Birisi, zeytin ve zeytinyağı, diğeri de turizm. Bu otellerimizi yaparken de zeytin ağaçlarımızı koruyoruz. İlçemize bina yapılacağına otel yapılmasından yanayız. Çünkü doluluk oranlarımız her zaman yüksek. Daha çok otel, daha çok misafir ve Ayvalık’a daha çok girdi demektir. Bu tesisin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Son olarak konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, genç müteşebbisi tebrik ederek sözlerine başladı. Uğur, “Ayvalık, dünya markası bir ilçemiz. Biz de Ayvalık’a önem veriyoruz. Bu güzel ilçemizin temiz olması lazım, sularının akması lazım, çevresinin, körfezin temiz olması lazım. Biz de Büyükşehir olarak hizmetlerimizi yapmaktayız. Son Ramazan ve Kurban Bayramlarında Ayvalık’ta sularımız kesilmedi. Hakikaten BASKİ, Ayvalık’a çok büyük yatırım yaptı. Şimdi Cunda kanalının açılması, köprüsünün yapılması işleri devam ediyor. Biraz gecikme oldu. Herkes bu gecikmeyi merak ediyor. İnşaat devam ederken, zemin biraz çürük çıktı ve yeni fora kazıkların çakılması gerekti. Şimdi 280 fora kazık daha fazla çakıyoruz. Yani maliyeti de arttı. Ama olsun. Biz bu köprü yapımını gerçekleştireceğiz. Bu, yüzyıllara hizmet edecek olan bir köprüdür. Onun için bu köprünün çok sağlam olması lazım. Riske atmamak lazımdı. Daha sonra, Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünü de ele alacağız. Orada da bir derinleştirme çalışması yapıp, köprüyü de inşa ettikten sonra, inanıyorum ki, Ayvalık, met-cezir ile gelgitlerle, rüzgarın etkisiyle çok temiz bir Ayvalık olacak. Bütün amacımız Ayvalık’ı hem dünyaya tanıtmak, hem de daha çok güzel bir Ayvalık, daha çok zengin turistin geldiği bir Ayvalık haline getirebilmektir. Bizler de bunun için gayret edip çalışıyoruz. Rızkın 10’da 9’u ticarette, ticarette de cesarettedir. Genç müteşebbisimizi tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

2016-10-104204 kez okundu