BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BAŞKAN UYSAL, “5 YILDA 42 YENİ PARK YAPTIK”

5 yılda kırsal ve kent merkezindeki mahallelerde 42 yeni park yaparak şehrin daha yeşil ve yaşanılabilir olması için hizmetlerini sürdüren Burhaniye Belediyesi bu süre zarfında kişi başı düşen yeşil alan miktarını yüzde 66 oranında arttırdı.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü Başkan Necdet Uysal’ın talimatı ile başlattığı yeşil alan seferberliği ile 5 yılda kırsal mahallelerde ve kent merkezindeki mahallelerde 42 yeni park yaparken, kişi başı düşen yeşil alan oranını da yüzde 66 arttırdı.
Gönül belediyeciliği sloganı ile hizmet ettiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Her mahallede çocuklarımız daha rahat oynasın, büyüklerimiz nezih yerlerde toplansın diye 5 yılda 42 adet parkı ilçemize kazandırdık” dedi.
Burhaniye Belediyesi olarak toplamda 137 bin 952 metrekare park ve yeşil alanı düzenlemesi yaptıklarını da vurgulayan Başkan Necdet Uysal, “Bu sayede ilçemizde yaşayan bireylerin kullandıkları kişi başı düşen yeşil alan miktarını da yüzde 66 oranında arttırdık. Parklar bulundukları kentlerin nefes alma yerleridir. Bu nedenle halkımızın gönüllerince vakit geçirebilmeleri için yeşil alan çalışmalarını çok önemsiyoruz ve bu yöndeki çalışmalarımızı özenli bir şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.
Burhaniye Belediyesi hizmete açılan 42 yeni parkın yanı sıra mevcut parkların bakım ve onarımını düzenli olarak yapıyor.

2019-03-163515 kez okundu