BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Bayram rezervasyonları için uyarı

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, bölgedeki konaklama tesislerinde bayram rezervasyonlarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyerek, tatile gitmek isteyenlerin acele etmelerini istedi.

Dağ, deniz ve termal turizmin bir arada yaşanabildiği Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden olan Balıkesir’in Edremit Körfezi’ndeki turistlik tesisler yaz sezonuna Ramazan Bayramı ile birlikte girmeye hazırlanıyor. Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Havran ve Edremit ilçelerinin bulunduğu ve yerleşik nüfusu 300 bin civarında olan, yaz sezonunda da 2 milyona yakın nüfusa ulaşan Edremit Körfezi’ndeki turistlik tesislerde 50 bin civarında yatak kapasitesi bulunuyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle tüm hazırlıklarını tamamlayan tesislerde şimdiden bayram tatili rezervasyonları yapılıyor. Bayram tatili için Edremit Körfezi’ndeki tüm turistlik tesislerdeki rezervasyonların yüzde 70 oranına çıktığını söyleyen Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, tatil planı yapanların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini vurguladı.
Efsanevi Kazdağları, Madra Dağı, Ayvalık ilçesine bağlı adaları, turistlik köyleri, şifalı termal suları, mavi bayraklı plajları ve daha bir çok özelliği ile çoğunlukla yerli turistlerin akınına uğrayan Edremit Körfezi’ndeki tatilci yoğunluğunun büyük bir kısmını ikinci konutlar karşılıyor.
Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz, tatilcilere çağrıda bulunarak, “Turizmci arkadaşlarımız bayram öncesinde tüm hazırlıklarını bitirdi ve tatilcileri bekliyoruz. Ben Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı olarak, bölgemize bayram tatili için gelecek olan misafirlerin acele etmelerini istiyorum. Bölgemizdeki turistlik tesislerde şimdiden yüzde 70 oranında rezervasyonlar tamamlandı. Kısa sürede de yüzde 100’e ulaşacaktır. Bölgemiz, Mıhlı’dan, Altınova’ya kadar yaz sezonunda 2 milyon nüfusa ulaşıyor. Yaklaşık 50 bin yatak kapasitemiz var. İkinci konutlar yoğun bir şekilde talebe cevap veriyor. Büyük sezon dediğimiz yaz tatili sezonunu da bayram tatiliyle birlikte açacağız. Deniz, dağ, doğa, termal güzelliklerden faydalanmak isteyen misafirleri Edremit Körfezi’ne bekliyoruz. Maalesef, günübirlik tesislerin dışında, ikinci konutlarımız da, yazın haftalık, 15 günlük gibi sürelerde kiraya veriliyor. Biz turizmciler olarak bu durumdan rahatsızlık duyuyoruz. Gelen misafirlerin güvenliği önemli. Herkesin kayıt altında olması gerekir. Biz dernek olarak bir yaptırımda bulunamıyoruz. Yetkililerin bu konu ile ilgili çalışma yapmasını bekliyoruz. Tatil planları yapan insanların şimdiden rezervasyonlarını yaptırmalarını ve mağdur olmamalarını istiyoruz” dedi.

2017-06-063165 kez okundu