BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BENGİ PROJESİ “HAVRAN FOTOĞRAF AVCILARI” YARIŞMASI BAŞLIYOR

Bengi Projesi kapsamında planlanan Havran Kaymakamlığı “Havran Fotoğraf Avcıları Yarışması” Kaymakamlık makamında, Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU ve Fotoğraf Koçu Haşmet DEMİRBİL arasında imzalanan protokol ile hayata geçti.

Yarışmanın başlıca amacı; fotoğraf sanatıyla ilgili olarak İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin yaş grubu farklılığı olmadan kişisel gelişmelerine yararlı olmaktır. Zaman içinde gelişecek olan “BAKMAK - GÖRMEK - HİSSETMEK” olgusu ile yaşamlarına yön verirken, hayata bakış açılarına önemli farkındalık kazandırmak ve geleceğin sanatçılarını da çıkartmaktır. Yarışma toplam üç ay sürecek (Aralık-Ocak-Şubat) ve her ay yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri seçici kurul tarafından derecelendirilecektir. Öğrenciler her ay üç eserle yarışmaya katılabilecektir.

Fotoğraf sanatını sevdirmek ve katılımı çoğaltmak ilkesinden hareket edildiği için, eserlerin renkli ya da siyah beyaz olması, çekim aracının özelliği (cep telefonu- fotoğraf makinesi) boyut ve piksel özellikler tamamen serbest bırakılmıştır.

Yarışmanın konuları şu şekilde belirlenmiştir.

ARALIK: Serbest

OCAK: Havran’ dan Görüntüler (Pazar Yaşamı, Zeytin Dünyası, Tarihi Mezar Taşları, Binaların Kapı ve Pencereleri, Kaybolan El Sanatları ve Ustaları v.s.)

ŞUBAT: Kocaseyit. Her görüntüde Kocaseyit ile ilgili bir temanın (Heykel, Resim, Fotoğraf v.s.) bulunması.Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize her ay başarı sertifikası verilecek üç aylık sürenin sonunda yapılan değerlendirmeler sonucunda;

BİRİNCİ: 750 TL + Plaket+Hediye paketi

İKİNCİ: 500 TL. +Plaket+Hediye paketi

ÜCÜNCÜ: 250 TL.+Plaket+Hediye paketi

MANSİYON (3Adet) : 100 TL.+Madalya+Hediye paketi ile ödüllendirilecektir.

Detaylı Bilgi: havran.meb.gov.tr irtibat Tel: 266 432 1065(Dahili:12)

Facebook: Havran-İlçe-Milli-Eğitim-Müdürlüğü
2017-12-1113810 kez okundu