BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Burhaniye Belediye Meclisi toplandı

Provokasyon yapıldığı ortaya çıktı
Burhaniye Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonu’nda saat 16.00’da toplandı. Gündem dışı yapılan görüşmelerde Kızıklı Muhtarı, azaları ve bir gazetecinin yapmış olduğu provokasyon gözler önüne serildi.
Meclis Toplantısı yapılan yoklama sonrası gündem dışı konuşmaların yapılmasıyla başladı. “Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu arada İdlip bölgesinde şehit düşen askerlerimize ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler gündem dışı sorulan sorulara cevap verdi. İşten çıkarılan işçiler ile ilgili sorulan soruya cevap veren Deveciler, işten çıkarılma gerekçelerinin sezonluk olarak işe alınmalarından kaynaklandığını ve işten çıkarılmanın olacağının işe başlamadan kendilerine söylendiğini ifade etti. Başkan Deveciler, Pazartesi günü Belediye Başkanlık Makamında yaşanan olaylar ile ilgili olarak ortaya atılan iddialara da kamera görüntüleri ile cevap verdi. “Bu yaşanan olay tamamen provokasyondur. Şimdi görüntüleri izleyin, kararınızı verin” dedi. Deveciler; “Yapılan bu provokasyon için gerekli adli işlemleri avukatlarımız başlattılar. Ortaya atılan iddialara yargı önünde sorumluları cevap verecekler” dedi.
Zeytin Efe Gazetesi’nde yayınlanan haberin yalan olduğunu ifade eden Deveciler; yalan habere kamera görüntüleri ile cevap vererek, yaşananları hem meclis üyelerinin hem de canlı yayın sayesinde tüm halkın izlemesi için Meclis Salonu’nda ekranda yayınlattı.
Bu konuda yapılan haberde muhtar ve beraberindekilerinin 45 dakika bekletildiğinin öne sürüldüğünü, o anda Başkanlık Makamında yapılan toplantı sebebiyle toplamda 11 dakika beklediklerini, olayın öncesinde 15 dakika boyunca belediye önünde muhtar ve Zeytin Efe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Sataroğlu’nun görüştüklerini ve provakosyon hazırlığı yaptıklarını öne süren Deveciler; “Muhtar ve beraberindekilere, ‘Ortada gazeteciyi ilgilendiren bir konu yok. Bu sebeble muhtar ve azaları odama buyursun. Sizi dinleyeyim’ dedim. Ancak onlar içeriye beraber gireceklerini söylediler. Gazeteci Sataroğlu; ‘Ben sarı basın kartı sahibiyim. Beni toplantıya almak zorundasın. Ben toplantıya girerim’ dedi.
Gazetecinin bu toplantıda işinin olmadığını, sadece muhtar ve azalarla görüşeceğimi söylememe rağmen, ‘Beraber gireceksek girelim, yoksa girmi-

yoruz’ diyerek yürüdüler. Güvenlik güçlerinin Gazeteci Sataroğlu’nu koluna girerek dışarı çıkartmalarının ardından muhtar ve azalarına yeniden ‘Buyrun, sizi dinleyeyim’ dedim. Ancak Kızıklı Muhtarlığı Azası ‘Sen bizim ayağımıza geleceksin. Biz içeriye girmiyoruz’ diyerek belediyeden ayrıldılar” dedi.
Başkan Deveciler’in ekrana yansıttığı görüntülerde, gazeteci Sataroğlu’nun sosyal medyada belirttiği gibi zorlamaya ve tartaklamaya maruz kalmadığı Meclis Üyeleri ve toplantıya tüm katılanlar tarafından görüldü. Görüntülerin gazeteci Sataroğlu’nun yazdığı gibi olmadığı, gerçek dışı olduğu ve provakasyon amaçlı olduğu resmen görüldü.
Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan da hakkındaki suçlamalara ve sosyal medyada hakkında yapılan haberlere delilleri ve şahitleri ile cevap verdi. Kızıklı Mahallesi Muhtarı’nın özel ofisine geldiğini belirten Yazgan, Muhtar Satır’ın “Bundan sonra Kızıklı Mahallesi’ne gitmeden önce beni arayın. Eğer ben yoksam Kızıklı Mahallesi’ne gelmeyin” dediğini belirten Murat Yazgan; “Bunların aksi iddiaları ispat edebilen varsa Meclis Üyeliği’nden de, Başkan Yardımcılığı’ndan da hemen istifa ederim. Kızıklı Mahallesi de diğer sokak ve caddeler de hepimizin” dedi.
Meclis’te gerginlik yaşanması sonucu Başkan Ali Kemal Deveciler oturuma beş dakika ara verdi.
Meclis’e verilen aranın son bulmasının ardından Meclis gündemine geçilmesiyle toplantıya devam edildi. Meclis ikinci oturumun 7 Şubat tarihinde yapılmasının kararlaştırılmasıyla oturum sona erdi.

2020-02-06412 kez okundu