BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BURHANİYE BELEDİYEİ 5 YILDA 2 BİN 696 MİNİK ELİ TUTTU

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yeni doğum yapan ailelere destek amacıyla kurulan ‘Minik eller’ projesi kapsamında Necdet Uysal’ın 5 yıllık başkanlığı döneminde 2 bin 696 yeni doğan bebek ve annesine ulaşıldı. Ziyaret edilen bebek ve annelerine belediye başkanı Uysal tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde belediye başkanı Necdet Uysal’ın talimatı ile yeni doğum yapan ailelere destek amacıyla hayata geçirilen ‘Minik eller’ projesi kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda 5 yılda 2 bin 696 yeni doğan bebek ve anneye hizmet götürüldü.
Burhaniye Belediyesinin ‘Minik eller’ projesi kapsamında ailelere bebek emzirme, bebek hijyeni, bebek göz bakımı, bebek ağız bakımı, bebeğin altının temizlenmesi ve pişik eğitimi, bebek gazı çıkarma, bebek masajı, annenin beslenmesi, section bakımı, bebeğin sarılığı ve anne hijyen eğitimleri verildi.
Yeni doğan bebeklere ve yeni doğum yapmış annelere yönelik olarak uygulanan proje kapsamında uzman ebelerin yeni çocuğu olmuş aileyi 1. İzlem ve ikinci izlem olarak 2 farklı zamanda ziyaret ettiğini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ilk ziyaretlerinde; bebek emzirme, bebek hijyeni, bebek göz bakımı, bebek ağız bakımı, bebeğin altının temizlenmesi ve pişik eğitimi, bebek gazı çıkarma, bebek masajı, annenin beslenmesi, section bakımı, bebeğin sarılığı ve anne hijyen eğitimlerini verdik” dedi.
İkinci Ziyarette ise annenin banyosunun yaptırılması ve eğitimi, bebeğin banyosunun yaptırılması ve eğitimi, bebek masajı, bebek giydirilmesi ve sarılık kontrolleri. İleriye dönük ek gıdalar hakkında, aşı eğitimi, diş çıkarma evrelerine yönelik olarak anneye bilgilendirmeler yaptıklarını kaydeden Uysal, bu proje kapsamında toplam 2 bin 696 yeni doğan bebek ve anneye hizmet ettiklerini bildirdi.
SAĞLIKLI ŞEHİRLER EN İYİ UYGULAMA YARIŞMASINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
Belediyecilikte asıl önemli olanın Gönülden gönüle köprüler kurmak olduğunu belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Görev süremiz boyunca vatandaşlarımızın doğumdan ölüme kadar her anında yanında olmaya çalıştık. Yeni doğum yapan annelerimizi elimizi uzattık ve acemiliklerinde onlara yardımcı olmaya çalıştık. Minik eller projemiz ile 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda ödül aldık. Yaptığımız işlerin takdir edilmesi bizlerin hizmet aşkını da kamçılıyor Burhaniyeliler için en iyisini yapmaya ve en iyisini üretmeye devam edeceğiz” dedi.

2019-03-134053 kez okundu