BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Burhaniye de coşku dolu festival

Burhaniye Belediyesi kuruluşunun 150. Yılına özel olarak kutladığı 28. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali 1. Günü coşku ile başladı. 28. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali törenlerle başladı. Belediye önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, Balıkesir Büyükşehir Bandosu eşliğinde Cumhuriyet meydanına kadar yürürken, törenlere. Yetenek Sizsisiniz 2016 şampiyonu Hayatın Ritmini Yakala Grubu’nun gösterileri damgasını vurdu.

Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı, Burhaniye Belediyesi’nin kuruluşunun 150. Yılında düzenlenen 28. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali 1. gününde bir birinden güzel ve coşkulu etkinlikler ile başladı. Akşamüstü Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası önünden Burhaniye Cumhuriyet Meydanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan festival Burhaniye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Meydandaki etkinlikler Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan Festival Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in günün anlam ve önemine dair konuşmaları ile devam etti.
Açılış Etkinlikleri
Konuşmaların ardından sahne alan Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, 2016 Yılı Yetenek Sizsiniz Şampiyonu Hayatın Ritmini Yakala Gurubu ve Msyia Sanat Merkezi gösterileri izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Cumhuriyet Meydanında yapılan açılış etkinlikleri ardından Ören Mahallesi gezinti yolunda kurulan sergi ve stantların açılışları yapıldı. El emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantlarda en ilgi çeken “Barış Yorganı” oldu. 14 metre boyunda 42 üllke dolaşan Barış Yorganı Burhaniye’de de Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Başkan Yardımcısı Cemal Akkılnç tarafından eklenen parçalar ile büyüdü.
150. Yıl Etkinlikleri
Burhaniye Belediyesi’nin 150. yılı anısına düzenlediği etkinliklerde Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye’ye hizmet etmiş hayatta olan belediye başkanlarına teşekkür plaketi verdi. Etkinlikler kapsamında ilk önce Belediyenin tarihinin anlatıldığı kısa bir film izlendikten sonra Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal konuşmalarını yaptı. Kuzeyin, Ege’nin incisi Burhaniye’mize Başkan olmak ve hizmet yarışının bir parçası olmak bizlere onur vermektedir diyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “bu onuru paylaştığım geçmiş dönem Belediye Başkanlarımız da bugün aramızda bulunmaktadır. Onların nezdinde 1867 yılından bugüne kadar ilçemize hizmet etmiş Belediye Başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, belediye personelimize ve emeği geçen herkese halkımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı sizler adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından sahneye davet edilen Başkan Vekili Rasim Yenikardeşler, Necmi Şengider, Aytekin Esen, Fikret Akova’ya Necdet Uysal plaketlerini ve ilk seçildikleri zaman çıkan gazete kupürlerini hediye olarak takdim etti. Necdet Uysal’a ise ödülünü Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner takdim etti. Hediye takdiminin ardından 150. Yıl pastasını kesen belediye başkanlarının birlik ve beraberlikleri izleyenler tarafından alkış aldı.
Cengiz Kurtoğlu Konseri
150. yıl etkinliklerinin ardından sahne alan “Yaşayan Efsane” Cengiz Kurtoğlu İskele Yat Limanını hınca hınç dolduran kalabalığa dillere pelesenk olmuş birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Kurtoğlu’na Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal zeytinyağı hediye etti.
Burhaniye de coşku dolu festival
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 28. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali törenlerle başladı. Belediye önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, Balıkesir Büyükşehir Bandosu eşliğinde Cumhuriyet meydanına kadar yürürken, törenlere. Yetenek Sizsisiniz 2016 şampiyonu Hayatın Ritmini Yakala Grubu’nun gösterileri damgasını vurdu.
Festival kortejinin meydana ulaşmasının ardından Belediye Başkanı Necdet Uysal, anıta çelenk koyarken, saygı duruşu yapıldı ve istiklal marşı okundu. Birer konuşma yapan Başkan Uysal ve Kaymakam Hüseyin Öner, festivallerin tanıtıma katkısının büyük olduğunu söyledi. Festivallerin ilçe tanıtımına büyük katsısı olduğunu anlatan Kaymakam Hüseyin Öner,” İlçemizde 28. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali’ni kutluyoruz. Festivalimize hoş geldiniz. Sizleri saygı ile selamlıyorum” dedi. Başkan Uysal,” Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivalinin 28.sini düzenliyoruz. Festivalimiz 3 gün devam edecek. İnşallah, Burhaniye de yaşayanlara ve misafirlerimize güzel günler yaşatırız” dedi. Belediye Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri büyük ilgi görürken, geçtiğimiz yıl özel bir televizyon kanalının düzenlediği Yetenek Sizsiniz Yarışması’nda şampiyon olan Hayatın Ritmini Yakala gurubunun gösterileri törenlere damgasını vurdu. Başarılı öğrenciler öğretmenleri Nuri Dağdelen öncülüğünde davul ve darbuka şovu sunarken büyük alkış aldılar. Kepsut 12. Yıl Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinden oluşan Hayatın Ritmini Yakala Grubu, festival boyunca ilçenin değişik yerlerinde gösteriler yapacak. Meydandaki törenin ardından stantlar açıldı ve konser düzenlendi. Törenlere, CHP Milletvekili Ahmet Akın’da katıldı.
Özkan ve Birgör konseri
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 28.Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen İsmail Özkan ve Ayşen Birgör konseri izleyenleri coşturdu. İskele Meydanında düzenlenen konseri, Belediye Başkanı Necdet Uysal, CHP İlçe Başkanı Tarık Erdil, Belediye Meclis Üyeleri, TRT İzmir Televizyonu Müdürü Burhan Kaya ve yaklaşık 5 bin müziksever izledi.
İlk olarak sahneye çıkan İsmail Özkan, söylediği birbirinden güzel şarkılarla izleyenleri coşturdu. Sahneden inen Özkan, bazı şarkılarını izleyicilerle birlikte söyledi. Özkan’ın şarkılarına eşlik eden vatandaşlardan bazıları oyunlar oynadı. Daha sonra sahne alan Ayşen Birgör’de şarkıları ile izleyenleri coşturdu. Her iki şarkıcı da Burhaniyelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gece yarısına kadar devam eden konserin ardından sanatçı İsmail Özkan ve Ayşen Birgör’e plaket ve hediye paketi veren Belediye başkanı Necdet Uysal, Özkan ve Birgör sayesinde binlerce insanın unutulmaz bir akşam geçirdiğini söyledi. Uysal, sanatçılara ve etkinlikleri izleyen vatandaşlara da teşekkür etti.

2017-09-124056 kez okundu