BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Burhaniye de TRT konseri ile vatandaşlar coştu

. Burhaniye- Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen TRT konseri büyük ilgi gördü. Sebahattin Gülümser, Ezgi Azizoğlu, İsmail Özkan ve Osman Kalay’ın birbirinden güzel türküleri izleyenleri coştururken, izleyenler de türkülere eşlik etti.
İskele Meydanı’nda TRT Avaz’ın 90 dakika süreyle canlı yayınladığı konser Burhaniyelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır ve Güngör Persil ile binlerce davetlinin izlediği konser de, bazı vatandaşlar kendilerini tutamayarak, soluğu sahnede aldı. Belediye Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi de konsere oyunları ile destek verdi. Belediye Başkanı Necdet Uysal, konser sonunda sanatçıları teşekkür ederken, çiçek verdi. Festivali izleyen vatandaşlar büyük coşku yaşadıklarını söyledi. Burhaniyeli yerel sanatçı Mahir Avcı,” Festival etkinliğinde TRT bu festivali taçlandırdı diyebiliriz. Çok değerli Türk Halk Müziği sanatçıları, kendileri TRT’ye uzun zamandan beri emek veriyorlar. Solistler zaten tartışılmaz. Osman Kalay ve Sebahattin Gülümser Balıkesir’imizin gururu.Çok güzel bir gece yaşadık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. Tahir Er’de.” Harika bir konser oldu. Tertipleyenlere çok teşekkür ediyoruz. Burhaniye için çok güzel bir konser. Havada çok güzel oldu. Çok beğendik. Hazırlayanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır ise,” Festivalimizin üçüncü günün TRT bizlere çok güzel bir konser verdi. Kulaklarımızın pasını sildi. Üçüncü günümüzü taçlandırdı. TRT’ye çok teşekkür ederiz. Hazırlayanlara, belediyemize ve katkıda bulananlara çok teşekkür ediyoruz” dedi. Gurbetçi Hatice Özbay’da,”Bu akşam için çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir konser oldu. Belediye başkanımıza ve bilhassa TRT’ye çok teşekkür ediyoruz. Bir gurbetçi olarak, bir Burhaniyeli olarak gurur duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Tekrarını diliyoruz TRT’den” dedi.
TRT’DEN BAŞKAN UYSAL’A ZİYARET
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ‘ı TRT İç Yapımlar Kanal Koordinatörü Engin Baytaş ve TRT Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Merkez Müdürü Kubilay Dökmetaş makamında ziyaret etti.
28. Burhaniye – Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Festivalin 3. günü İskele Yat Limanından TRT’de yapılan canlı yayın için bizzat gelen TRT İç Yapımlar Kanal Koordinatörü Engin Baytaş Ankara’ya dönemden önce Başkan Uysal’ı makamında ziyaret ederek misafirperverliği için teşekkür etti. TRT Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Merkez Müdürü Kubilay Dökmetaş ile birlikte makamında sohbet eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal TRT’nin Burhaniye’ye gösterdiği ilgi ve özen için teşekkürlerini sundu.

2017-09-134274 kez okundu