BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BURHANİYE ENGELLERİ AŞIYOR PROJESİ İLE KENTTEKİ ENGELLİLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRDI

Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında alınan hibe ile geliştirilen “Burhaniye Engelleri Aşıyor Projesi” kapsamında Burhaniye ilçe merkezinden başlayıp Ören Mahallesini kapsayan uygulama alanında yeni bir cazibe merkezi oluşturuldu.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın talimatları ile hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın (GMKA) küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında aldığı hibe desteği ile ilçe merkezinden başlayarak Ören Mahallesini kapsayan uygulama alanında yeni bir cazibe merkezi oluşturuldu.
İlçede yaşayan bin 260 engelli vatandaşın ve kente misafir olarak gelen engellilere yönelik olarak, sosyal hayatta daha fazla yer almaları amacıyla Ören sahilde, 1 adet engellilere uygun yüzme havuzu, 2 adet tenis kortu, basketbol sahaları düzenlemesi ve deniz iskelesi inşaatı yapıldı.
Yapılan tesis Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi İşletmesine tahsis edilerek engelli vatandaşların yararına çalışan derneğe de gelir sağladıklarını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Çevre düzenlemelerinin yapıldığı proje kapsamında Burhaniye Merkezden itibaren engelli yürüyüş yollarını ve sinyalizasyon sistemlerini de engellilere uygun olarak düzenledik. Böylelikle bir engelli vatandaşımıza Burhaniye Merkezden Ören Mahallesi sahili ve yüzme havuzunun bulunduğu sahile kadar tek başına ulaşım imkanı sağlamış olduk” dedi.
YOLLARIMIZI ENGELLİ VATANDASLARIMIZA YÖNELİK OLARAK DÜZENLEDİK
Burhaniye'nin özellikle ana arter yollarında engelli yürüyüş yollarının ve kaldırımların engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesini sağladıklarını da belirten Başkan Uysal, “Yeni yapılan kaldırım ve yol düzenlemelerinde, engelli vatandaşlara uygunluğu dikkat edilen konulardan biri olurken mevcut yol ve kaldırımlarda yeni düzenlemeler ile bu konuya dikkat çektik. Bu kapsamda Belediyemiz toplamda 3 bin 336 metrekare engelli yolu taşı döşerken kaldırımları da engelli vatandaşlara uygun hale getirdik. Kaldırımlarda düzenlemeler yaparak engelli inişini ihlal edenlere yönelik olarak da dubalarla önlem aldık” diye konuştu.
ENGELLİLERİMİZ İÇİN İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK
50'si akülü olmak üzere 76 adet tekerlekli sandalye ile 1 adet işitme cihazını engelli vatandaşlara hediye ettiklerini de hatırlatan başkan Uysal ilçede engelli vatandaşlar yararına çalışan 3 adet derneğin her türlü taleplerini yerine getirilerek ihtiyaçlarını kanunlar çerçevesinde karşıladıklarını da sözlerine ekledi.

2019-03-263552 kez okundu