BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Büyükşehir Sarımsaklı plajlarından başladı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarında turizm sezonu öncesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başlatıldı.
Yıllarca; Bütüşehir Yasası kapsamında kapatılan Küçükköy Belediyesi sorumluluğunda olan Sarımsaklı Plajları’nın bu yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlenmesi ve turizm sezonuna hazırlanmasına yönelik başlayan çalışmalar turistler başta olmak üzere yöre halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.
Sarımsaklı Plajlarında gerçekleşen kumların yosunlardan temizlenmesine ait çalışmaların ardından plajın çevre düzenlenmesi ile sahil kısmındaki ahşap büfelerin kaldırılması, yeni duş ve WC’lerin konuşlandırılacağı bildirildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Sarımsaklı Plajı’na 12 adet duş, 12 adet WC ve 12 adet modern görünümlü ahşap büfelerin yapılacağının müjdesini vermesinin ardından ise yöre halkı ile turistler 17 kilometrelik uzunluğuyla Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip plajda halka açık çay bahçeleri yapılmasını da istedi.
2015-06-234847 kez okundu