BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

BÜYÜKŞEHRİN AKINCILARINDAN BÜYÜK BAŞARI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yarışmalara katılan Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Spor Kulübü üyesi Turgay Aslan, Ümraniye Belediyesi tarafından 3.’sü düzenlenen “Geleneksel Türk Okçuluğu” Yarışması ödül töreninde Paralimpik Erkek Kategorisi’nde 2. olarak gümüş madalyasını boynuna taktı.

Ümraniye Belediyesi tarafından 3.’sü düzenlenen “Geleneksel Türk Okçuluğu” Yarışması ödül töreni, 23 Şubat Cumartesi günü Dünya Etnospor Federasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programa, Bilal Erdoğan'ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda sporcu ile vatandaşlar katılım sağladı. Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen ödül törenine; 13 ilden 41 kulüpten 330 sporcu katıldı.

ENDONEZYA FATİHİ’NE ÖZEL ÖDÜL

Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Spor Kulübü Başkanı, Türkiye’nin yarışan en yaşlı atlı okçusu ve Endonezya Fatihi Mustafa Enis Yurdakök ise özel ödüle layık görülerek ödülünü Bilal Erdoğan ve Balıkesirli hemşehrimiz Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın elinden aldı.

Ödül töreni sonrasında konuşan Endonezya Fatihi Mustafa Enis Yurdakök, kulüplerinden desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti. Yurdakök “Atlı okçuluğa merakı olan tüm engelli arkadaşlarımızı kulübümüze bekleriz.” dedi.

Yarışmada; Büyük Erkekler, Büyük Kadınlar, Genç Erkekler, Genç Kadınlar, Karma Minikler, Paralimpik Erkek ve Paralimpik Kadın kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.

2019-03-033461 kez okundu