BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Çeyrek Asırlık Festival 28 Ağustos’ta Başlıyor

26. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali 28 Ağustos Cuma günü başlıyor. Çeyrek asırlık Burhaniye-Ören Festivali geleneksel olarak her sene Burhaniye tanıtımına ve kalkınmasında yardımcı olmaya, Burhaniye isminin geniş kitlelerde duyulmasını sağlamaya devam ediyor.

26 yıllık geçmişe sahip olan ve Burhaniye turizminde büyük ölçüde katkısı bulunan geleneksel Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali bu sene Mustafa Ceceli’nin katılımıyla gerçekleşiyor. Burhaniye esnafının dört gözle beklediği festival bu sene 28-29-30 Ağustos tarihlerinde kültürel etkinlikler, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra Burhaniye tarihine ışık tutacak panel ve sergi yer alacak. Ören gezinti yolunda Belediyemiz tarafından Burhaniye esnafına özel olarak açtığı stantlarda esnaf 3 gün boyunca satış yapabilirken İskele Yat Limanında kurulacak stantlar ile de ilçede alış satış anlamında hareketlilik yaşanacak. 3 gün boyunca İskele Yat Limanında yapılacak konserlere Körfez ve hatta Ege Bölgesi’nden bir hayli katılım bekleniyor. 28 Ağustos akşamı İskele Yat Limanında Selim Gülgören Pelitköy Sahilde Türk Sanat Müziği Konseri, 29 Ağustos akşamı Mustafa Ceceli ve 30 Ağustos akşamı Grup Alaturka Band ve İsmail Özkan şarkılarını Burhaniye için söyleyecek.

Güzellik Yarışması İptal Edildi
28 Ağustos Cuma günü saat 17.30 da kortej yürüyüşü ile başlayacak olan 26. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali’nde Cuma Namazı öncesinde de Kocacami’de şehitler anısına mevlit okutulacak. Ağustos ayı Meclis gündeminde Belediye Meclisi, festival programı hakkında yeniden değerlendirilmesi konusunda Başkanlık makamına yetki verirken program tekrar düzenlenerek geleneksel hale gelen Miss Burhaniye-Ören Güzellik yarışması iptal edildi. Festival programında; halk oyunları gösterileri, çeşitli spor dallarında turnuvalar, durumu olamayan aileler için sünnet çağı gelmiş çocuklara sünnet yapımı ve sünnet eğlencesi, Celal Toraman Anadolu Lisesi tiyatro topluluğunun tiyatro oyunu, Yücel Aras ve Aydın Ayhan’ın Burhaniye’nin tarihini konu alan paneli yer alıyor. Tamamen yerel inisiyatifin hâkim olduğu festival programı için Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “bu sene 26. Sını gerçekleştireceğimiz festival programımız biraz daha sadeleştirilmiş, daha çok sportif faaliyet ve kültürel etkinliklerin olduğu bir program olarak tasarladık. Yaptığımız etkinlikler Burhaniye yerelini içeren tamamen Burhaniyeli sporcularımız ve gençlerimizle düzenlediğimiz bir festival olacak. İnanıyorum ki düzenlediğimiz konserler ile de çevre il ve ilçelerden de bir çok kişiyi Burhaniye’mize çekeceğiz inşallah esnafımız için faydalı bir festival olur” dedi.
2015-08-224400 kez okundu