BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

CHP’DE PKK/KCK/HDP ENDİŞESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonrası operasyon sinyali verdi. Erdoğan, “Bunların hepsinin bir defa başkansa başkanlığını, meclis üyesi ise meclis üyeliğinin düşürülmesi için müracaatlarımızı yapacağız” dedi. Kürdistan polemiklerinin direk merkezinde olan Edremit’te CHP içinde tedirginlik başladı. Hasan Arslan’ın da seçimi kazanması durumunda ‘Kürdistan’ polemiğiyle ne durumu konuşulmaya başlandı. Öte yandan Başkan Erdoğan’ın sözleri seçim sonrası operasyon olarak yorumlandı.

GBT SİSTEMİ DAHA DOĞRU OLMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın GBT sisteminin doğru çalışmadığı ve PKK/KCK üyeliği ve bağlantıları olduğu belirlenen HDP’li yüzlerce ismin CHP, Saadet ve İYİ Parti içinde yer alması ile ilgili açıklamaları: "Haklarında soruşturma vesaire açılmayanı yok gibi. Tabii burada gelecekte Yüksek Seçim Kurulunun bu işi çok daha farklı ele alması lazım. GBT sisteminin ben doğru çalıştığına inanmıyorum. GBT sisteminin çok daha doğru çalışması lazım. Bu tür adamların bir defa adaylıklarının daha baştan silinip atılması lazım. Şimdi ne olacak? Seçim sonrası bu isimlerle ilgili başta benim partim olmak üzere hepimiz de yükleneceğiz. Bunların hepsinin bir defa başkansa başkanlığını, meclis üyesi ise meclis üyeliğinin düşürülmesi için müracaatlarımızı yapacağız. Çünkü biz bu ülkenin teröre bulaşmış, teröristlerle kalkıp da herhalde yönetilmesine müsaade edemeyiz. Bunların önünde duracağız. Mesela başkanlıklarda, geçen dönemde olduğu gibi. Bunların içinde CHP'nin Kandil adayları var. Mesela bir tanesi şu anda CHP'den Abdülbaki Karağaç diye bir isim. Şimdi bütün bunlar yarın seçim neticeleri belli olduktan sonra hepsinin üzerine üzerine gideceğiz. Bu kayyumluk olayı bizim dönemimizde çıkmış bir şey değil ki. Bu kurum var, bu müessese var. Bu müessese olduğuna göre devletin, milletin parasını bu belediyelere gönderiyor, bunlar da bu paraları nereye gönderiyorlardı? Kandil'e. Artık bunlara bu fırsatı veremeyiz."

KUAVİ MİLLİYE ŞEHRİNDE KÜRDİSTAN OLURMU?

Edremitlin Akçay mahallesinde yapılan mitingte açık unutulan mikrofonun azizliğine uğrayan Edremit’in CHP’li Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan sözde bir işadamı ile kürdistan diyalogu yaşandı. Yaşanan bu olay yerel ve ulusal basında manşet oldu. Bunun üzerine Edremit adliyesi jet hızı ile soruşturmayı başlattı. Edremit’te birçok vatandaş tepki vererek, “burası Kuvayi Milliye şehri, burası Balıkesir Edremit kürdistan Kuzey Irakta defolup oraya gitsinler. Atatürk’ün partisi değil adeta çizgisinden çıkmış birkaç çapulcudan medet umuyorlar. CHP seçmeni olarak biz oy vermeyeceğiz. “ dediler.

İLK OPERASYON EDREMİTE OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başka il ve ilçelerde İyi Parti,Saadet Partisi ve CHP içerisinde PKK- KCK üyeliği olan HDP’lilerin 329 meclis üyesi adaylığı için, içişleri bakanlığı ve adalet bakanlığının dün itibari ile soruşturmanın genişleyeceği belirtildi. Resmi kaynaklardan alınan bilgilerin yanı sıra bir başka iddia ise ilk soruşturmanın genişleyeceği adres Edremit’te CHP Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan için yapılacağı ise vurgulandı. Suat DİLBER – Fatih Emrah ERDOĞAN
2019-03-264241 kez okundu