BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Çocuk gelinler sergisi duygulandırdı

Edremit düzenlenen Çocuk Gelinler sosyal sorumluluk projesinin fotoğraf sergisi açıldı. Açılışta katılımcılar duygusal anlar yaşadı.
Sosyal sorumluluk projesi olan ‘Çocuk Gelinler Fotoğraf Sergisi’ dün Şükrü Tunar Kültür Merkezinde kısa film gösterimi ile başladı. Faik Kaplan’ın yıllar öncesi bir haberde çocuk gelinlerin haber olması ile beraber projenin ortaya çıktığını, Çocuk Gelinler ile ilgili dikkat çekici görsel çalışmanın olmadığını fark ettiğini dile getirdi. Çocuk Gelinler Fotoğraf sergisinin açılısını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı. Şükrü Tunar Kültür Merkezinde kısa film gösterimi salonda bulunan herkesi duygulandırdı.
Faik Kaplan;” İnsanın hayatında önemli şeyler , bazen bir anda , duyduğu veya gördüğü küçücük bir şeyle başlar. Bu proje de işte tam öyle başladı. Televizyonda küçücük yaşta para karşılığı evlendirilmiş bir kızın, koca evindeki şiddet sebebiyle baba evine geri dönmek üzere kaçması bu projeyi ortaya çıkardı” diyerek sözlerine şöyle devam etti. “ Yaptığım araştırmalar sonucunda, çocuk gelinlerin dünya genelinde büyük bir sorun olmasına rağmen, bu konuda yeterli ve dikkat çekici görsel çalışmaların olmadığını fark ettim. Bu proje ile amacım işte tam da bu boşluğu doldurmak için bir adım atmaktı. Bir kızımızın bile çocuk yaşta evlendirilmesine mani olabilirsem kendimi başarıya ulaşmış sayacağım” dedi.

2016-12-064177 kez okundu