BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EDREMİT GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Salih Korkut Budaras İlkokulunda düzenlenen törenle Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılışı yapıldı. Açılış törenine Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Şube Müdürü Hasan Delibey, okul/kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İzzet Kızmaz, öğrencilerin kodlama ve robotik bilgisine ulaşabilecekleri aynı zamanda uygulama yapabilecekleri Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılmasında büyük destek veren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’ya ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç’a teşekkür etti.
Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Koç: “21.yüzyıl becerileri ile donatılmış, teknolojiyi daha etkin kullanabilen, problem çözme ve ürün geliştirme becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda bir okulumuzda daha robotik kodlama atölyemizin açılışını gerçekleştirdik. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında hazırlanan atölyede 1. sınıftan 4. sınıfa kadar 86 öğrencimize kodlama ve robotik eğitim verilecek. Bu eğitimle öğrenciler yaratıcı ve etraflı düşünmeyi, hayal kurmayı, planlamayı, takım çalışmasını öğrenecekler. Bir robotun hareketlerini kontrol etmek ve yönlendirmek için kodlama yapan öğrenciler, algoritma mantığını kavrayıp analitik düşünme yeteneklerini geliştirecek ve bu alana daha çok ilgi duymaya başlayacaklar. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve hızla gelişen teknolojinin bir parçası olabilmek adına özverili çalışmalar gerçekleştiren Salih Korkut Budaras İlkokulu idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Eğitimle ilgili hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Ali Sırmalı’ya teşekkür ediyorum.” dedi.
Kaymakam Sırmalı: “Teknolojik gelişmeler, hem yaşamımızı hem de iş yapma şekillerimizi değiştirecektir. Gelecekte bazı meslekler ortadan kalkarken bazıları daha fazla gelişecek, bunun yanı sıra, bugün hiç bilmediğimiz meslek dalları da ortaya çıkacaktır. Bu bilgi ve teknoloji düzeyine daha önce ulaşan ülkeler küresel ekonomide daha büyük pay alacaklar ve hatta dünya ekonomisinde söz sahibi olabileceklerdir. Teknolojinin hızla geliştiği son dönemde, kodlama ve robotik atölyelerinde verilecek olan eğitim sayesinde çocuklar teknolojiyi sadece tüketmekle kalmayacak aynı zamanda da teknoloji üreten bir nesil olarak yetişecekler. Ülkemizin güzel yarınları için ilkokul sıralarından başlamak üzere geleceğin başarılı mühendislerini yetiştirmek istiyoruz. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzün desteği, okul idarecilerinin, öğretmenlerinin özverisi ve gayretiyle hazırlanan yeni bir Kodlama ve Robotik Atölyesi’nin açılışını daha gerçekleştirdik, okulumuza ve öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum. İlçemizde bu tür atölyelerin sayısını arttırmanın ve öğrencilerimize en iyi eğitim imkânlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

2019-04-133646 kez okundu