BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EDREMİT KAYMAKAMLIĞI İLE DEFACTO ARASINDA “KUMAŞTAN HAYALLER PROJESİ” PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Türkiye'nin hazır giyim markalarından DeFacto ile Edremit Kaymakamlığı arasında “Kumaştan Hayaller” Sosyal Sorumluluk projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi.

EDREMİT KAYMAKAMLIĞI İLE DEFACTO ARASINDA OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Okul-Sanayi İşbirliği kapsamında DeFacto ile Edremit Kaymakamlığı arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü çerçevesinde; Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sektörünün ihtiyacı olan; genel kültüre yönelik bilgi ve becerilere sahip, ulusal ve uluslararası iş gücünden beklenen temel yeterlilikleri kazanmış, alanı altında yer alan dallara ait temel yeterliliklere sahip, mesleğinin gerektirdiği genel ve özel bilgi ve yeterliklerine sahip, sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Proje kapsamında teknolojik işbirliği, deneyim paylaşımı ve istihdam odaklı işbirliği sağlanacaktır.
Uzun soluklu ve sürdürülebilir yapıda oluşturulan önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Kumaştan Hayaller Projesi’ kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ile DeFacto yetkilileri arasında 27.02.2019 tarihinde protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Protokol imza törenine; Edremit Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür V. Cavit Kırcı, Defacto Yetkilileri; Kurumsal İletişim Müdürü Cenk Yapıcı ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yöneticisi Mehmet Koyun katıldı.
Protokol imza töreni gerçekleştirilen Kumaştan Hayaller Projesi kapsamında; DeFacto fabrikalarından elde edilen üretim fazlası kumaş ve aksesuarlar, Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yollanarak ürünlerin tasarımı tasarım öğrencileri tarafından yapılacak. Öğrenciler tarafından tasarlanan ürünler KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) yararına DeFacto mağazalarında satışa sunulacak.
KAYMAKAM SIRMALI; “PROJELERİMİZ İLE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Konuyla ilgili açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; “ Edremit ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; eğitimden sağlığa, kültürden sosyal yaşama kadar çok geniş bir yelpazede hizmet üretme gayreti içerisindeyiz. Bizler ilçemizin ve ülkemizin ekonomik ve beşerî olarak kalkınması için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle sosyal sorumluluk anlamında topluma miras bırakılabilecek anlamlı projeler hayata geçirerek bu yöndeki girişimlere destek olmaya özen gösteriyoruz. Kumaştan Hayaller projesinin de bu anlamda örnek bir model oluşturacağına inanıyoruz. Edremit Kaymakamlığı olarak ilçemizde yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz ile çocuklarımızın geleceğine destek olmaya çalışıyoruz. Bu noktada DeFacto ile böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesinde işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle Yılmaz Akpınar MTAL’de eğitim gören öğrencilerimizin sektörün ihtiyaç duyduğu temel yeterliliklere sahip mesleğin gerektirdiği genel ve özel bilgi birikimlerine sahip, sorumlu, nitelikli eleman gücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin yaratıcılıklarını artırmak, tecrübe, bilgi ve teknoloji paylaşımına imkân yaratmak amacıyla bu işbirliği protokolünü gerçekleştirdik. Projemiz ile DeFacto’nun KAÇUV yararına yürüttüğü bir sosyal sorumluluk projesi olan Kumaştan hayaller projesine katkı sağlayarak; yardıma muhtaç kanser hastası çocuklarımıza destek olmaya çalışacağız. Bu noktada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğümüz ile birlikte projede yer alacağız. Bu güzel ve anlamlı projenin hayata geçirilmesini sağlayan DeFacto yetkililerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DeFacto olarak Kurumsal İletişim Müdürü Cenk Yapıcı; “DeFacto olarak ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve ailelerinin bu zorlu tedavi sürecindeki koşullarını iyileştirmek ve kolaylaştırmak adına kıymetli bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Projemiz kapsamında İstanbul ve Tekirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kocaeli Valiliği ile iş birliği protokolü imzaladık. Projemiz kapsamında önemli bir adımı da Balıkesir İli Edremit Kaymakamlığı ile atmış bulunmaktayız. Balıkesir ilimizde Edremit Kaymakamlığının desteğiyle fabrikalarımızdaki atıl kumaşlar gençlerimizin desteğiyle tedavisi süren çocuklarımıza umut olmaya devam edecek. Gençlerimizin sayesinde Edremit’te attığımız bu umut tohumunun en kısa sürede yeşererek ülkemizin dört bir yanını saracağına inanıyoruz. Kumaştan Hayaller projesini Türkiye’nin dört bir yanına taşıyarak yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Bu nedenle bugün projemizi destekleyen Edremit Kaymakamlığına ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.


2019-03-014426 kez okundu