BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Edremit, Yunanistan Sanat Grubunu ağırladı

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Unıon) Başkanları Stella Chaviaropoulou, Maria Loumpourdi ve Türkiye temsilcisi Hasan Kadakcı ile otuz beş kişilik sanatçı grubunu makamında ağırladı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya nezaket ziyaretinde bulunan Yunanistan Sanat Birliği Başkanları Stella Chaviaropoulou Maria Loumpourdi ve Türkiye Temsilcisi Hasan Kadakcı ve otuz beş kişilik sanatçı grubu kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Başkan Saka’ya teşekkür ettiler. Daha önce yapmış oldukları ziyaretlerinden duydukları memnuniyetleri ifade eden sanat Birliği Başkanları “Sizlerin sanata ve sanatçıya duyduğunuz önemi, ilgiyi çok iyi biliyoruz. İki ülke arasında kurulacak olan bu dostluk köprüsünün kalıcı olabilmesi için sanatsal ve kültürel çalışmalarımızın çok daha ileri seviyelere taşımamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu konudaki hassasiyetinizi olumlu tavırlarınızı memnuniyetle karşılıyoruz İki ülke arasındaki kurulacak kültür ve sanat çalışmaları adına sizlere 10 Ekim 2015 tarihinde Yunanistan’ın Naousa Kentinde yapılacak 1. Uluslararası Greek Art Union Dostluk ve Barış Kültür sanat festivalinin davetiyesini getirdik. Katılımınız bizleri onurlandıracaktır” dediler.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, kendisine yapılan bu nazik ziyaret ve davetiye için teşekkür ederek “Bizler sosyal Belediyeciliğimiz gereği her zaman olduğu gibi sanata ve sanatçıya duyduğumuz saygıyı, yaptığımız kültürel ve sanatsal çalışmalarımızla ifade ediyoruz. Her iki ülke açısından yapılacak olan tüm sosyal kültürel ve sanatsal çalışmalarda, ülkeler arası sevgiyi, barışı, hoşgörüyü güçlendireceğine inanıyorum. Yapılacak tüm sanatsal faaliyetlerde birlikte olmak bizleride onurlandırır. Ülkeler arası barışın olabilmesinin en önemli ifadesi hoş görüdür. İstifa eden Yunanistan Başbakanı Çipras ‘Ege ve Akdeniz ne sizin nede bizim, o denizler balıkların’ demişti. Olaylara bu gözle bakılmalı o zaman daha çok barış, daha çok sevgi olacaktır. Bu da sanat ve sanatçıların yapacağı çalışmalar ile daha kolay başarılacaktır” dedi.
2015-08-294712 kez okundu