BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

EDREMİT'TE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ KUTLANDI

Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü nedeniyle ilçemizde bir dizi program yapıldı.

İlk olarak Şehitlikte, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Osman Aytaç ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından çelenk sunumunu gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve günün anlam önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Osman Aytaç ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel tarafından şehitliğin saygı defteri imzalanarak; şehit mezarlarına çiçek bırakılması ve dualar eşliğinde programı sona erdi.

Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde yapılan törenlerle devam etti. Edremit Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapıldığı program büyük beğeni ile izlendi. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününü konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri protokol tarafından takdim edildi.

KAYMAKAM SIRMALI'DAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK


Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıl dönümü ve şehitler günü nedeniyle Edremit Kaymakamlığımız tarafından şehit yakınları, terör, Kıbrıs ve Kore Gazilerimize Grand Dallas Kongre Salonunda öğle yemeği ikram edildi. Düzenlenen yemeğe ilçe protokolünden İlçe Kaymakamımız Ali Sırmalı, Eşi Nuray Sırmalı. 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P.Alb. Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkan V. Metin Tuncer, Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Güzel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Şehit yakınları ve gazilerimiz ile yakından ilgilenen Kaymakam Sırmalı; "Kıymetli şehit aileleri ve gazilerimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeniyle düzenlemiş olduğumuz yemeğimize hoş geldiniz. Bugün, Türk savaş tarihinin altın harflerle yazıldığı Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü, Bugün vatan için, millet için kutsal saydığımız değerlerimiz için canlarını feda eden ölümsüz kahramanları, şehitlerimizi anma günü, Bugün "Haydi oğlum git! Ya gazi ol.. Ya şehit" diyerek oğlunun alnını öperek son yolculuğuna uğurlayan siz değerli şehit ailelerimizin gurur günü. Bizler vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin bağımsızlığını herşeyin üstünde tutarak canlarını feda eden ölümsüz kahramanlarımızın hatıralarını gururla anılan kahramanlıklarını bize bırakmış oldukları tüm emanetlerini büyük bir onurla ve gururla sonsuza kadar koruyacağımız ve yaşatacağımıza söz veriyoruz. Türk milleti tarihi boyunca şehitlerine ve gazilerine ve onların ailelerine ayrı bir değer vermiş ve onlara sahip çıkmayı en önemli sorumluluk bilmiştir. Edremit ilçemizde 47 şehit ailemiz, 192 gazimiz bulunmaktadır. Bizler devlet ve millet olarak her zaman onların yanındayız. Çünkü onlar bize şehitlerimizin birer emanetidir. Bugün, ay yıldızlı bayrağımızın altında huzurlu, güvenli yaşıyorsak ve geleceğe umutla bakıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle başta ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum Ruhları şad olsun. Gazilerimize de acil şifalar dileyerek şükranlarımızı sunuyorum dedi. " dedi. Kaymakam Sırmalı'nın konuşmasının akabinde İlçe Müftümüz Sait Emin Arvas tarafından dua edildi.

Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı gelen misafirlerle tek tek ilgilenerek sohbet ettiler. Gazi ve şehit aileleri de düzenlenen programdan dolayı Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı'ya teşekkürlerini sundular.

2019-03-193632 kez okundu