BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Edremit’te AK Parti - MHP birlikteliği

İçerisinde bazı değişiklikler yapılacak olan Anayasa’nın oylamaya sunulacağı referandum ile ilgili siyasi partilerin çalışmaları başlarken, Edremit ilçesinde AK Parti ve MHP teşkilatları çalışmalarını ortaklaşa yürütüyor.
16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan referandum öncesinde siyasi partiler ülke genelinde çalışmalarını hızlandırdı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin referandum için ‘evet’ kararı almasıyla birlikte, partinin tüm teşkilatları çalışmalarını sürdürüyor. Edremit ilçesinde de AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte ortak bir çalışma içine giren MHP Edremit İlçe Teşkilatı, vatandaşların takdirini kazanıyor. İki partinin ilçe başkanları, gün aşırı bir araya gelerek, ilçe merkezi ve bağlı kırsal mahallelerde yapacakları referandum çalışmalarını planlıyor. İlçedeki bir işletmede istişare eden AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Metin Örkçü ve MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu ve birliktelik içinde olduklarını ifade etti.

Partililer, referandum da neden evet oyu kullanılması gerektiği ile ilgili görüşlerini ifade ederken, 2 siyasi parti başkanını bir arada mekanlarında ağırlayan işletmeciler, birlikteliğin çok güzel olduğunu söyleyerek, çalışmalarında başarılar diledi. Referanduma ilişken açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Kabaklı, “Referandum çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti İlçe Başkanımız, yöneticileri, partimizin yöneticileri ve ben burada istişare ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda hareket ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın çalışmaları güzel gidiyor. Biz de Edremit’te çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. MHP camiasında kırgınlık olmaz. İnsanlar sandığa gittiğinde hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Herkes sandığa gider ve vicdanen oyunu gerektiği yere atar. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutluyoruz” dedi.
AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Örkçü ise, evetleri Edremit’te zirveye çıkartacaklarını ve mutlaka yüzde 50’nin üzerinde oy alınacağını vurgulayarak, “MHP İlçe Başkanımız ile sürekli istişare halindeyiz. Edremit için güzel şeyler yapacağız. Halkımız için, Türk milleti için, vatanımız için evet gerekli. Zaten parlamenter sistem tıkandı. Bunu halkımız da görüyor. Türkiye’nin ciddi bir değişikliğe ihtiyacı var. İnşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte çok büyük evet çıkacağına inanıyoruz. Bu sistem geçtikten sonra da çok güzel şeyler olacak. Hani diyorlar ya diktatörlük diye, Sayın Cumhurbaşkanımızın zaten buna ihtiyacı bile yoktur. Ama o halkımızı düşünüyor ve halkımız da bunu görüyor. Allah’ın izni ile büyük oranda evet oyu çıkacaktır. Burada MHP teşkilatlarıyla birlikte sahadayız ve ciddi manada çalışıyoruz. Biz Edremit’te yüzde 50’nin üzerinde oy çıkacağına inanıyoruz. Kararsız kalanlara şunu söylüyorum; Evet cephesinde kimler var, hayır cephesinde kimler var? Buna baksınlar. Bütün Avrupa neredeyse birleşti ve hayır diyor. Batı bizim iyiliğimizi ister mi? Sadece bunu düşünsünler. Başka bir şey demiyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de tüm kadınlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

2017-03-083148 kez okundu