BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Fotoğrafçıların gözünden ‘Karesi’

Karesi Belediyesi'nin düzenlediği ve Türkiye'nin çok sayıda ilinden, profesyonel fotoğrafçıların başvurduğu "Balıkesir'in en güzel Karesi" 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Düzenlenen sergi ve ödül töreninde yarışmada derece alan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Balıkesirlilerin beğenisine sunuldu.

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen, Karesi İlçesi'nin tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, kültürel ve insani değerleri, birey ve toplum yaşamından kesitleri konu alan "Balıkesir'in en güzel Karesi" 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın sergi ve ödül töreni, geçtiğimiz gün Karesi Bedesten Alanı'nda gerçekleştirildi. Dereceye giren fotoğrafların sergilenerek, fotoğraf sahiplerine ödüllerinin dağıtıldığı programın açılışına Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu, Mürsel Sabancı ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Bahar Özmen katıldı. 460 kişinin başvurduğu ve 1674 fotoğraf arasından seçilen ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Balıkesirlilerin de büyük beğenisini kazandı.

En iyi gözlerle karesi tanıtılacak
Trabzon, Mersin, Giresun, Ankara, Kocaeli, İstanbul, Sakarya gibi bir çok ilden profesyonel fotoğrafçıların başvurduğu yarışma; Karesi İlçesi'nin potansiyelini ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmayı ve tanıtmayı hedefliyor. Karesi İlçesi'nin görsel arşivini de oluşturacak olan fotoğraf yarışması sayesinde Karesi, profesyonel fotoğrafçılar tarafından en kaliteli makine ve en iyi gözlerle tanıtılacak.

Balıkesir'in en güzel karesi ödüllerini kazananlar
1. Güner KAYA / İstanbul / Fotoğrafın Adı: Çatıda Oyun
2. Mehmet Fatih YALDIZ / İçel / Fotoğraf Adı: Hamam
3. Erkan BALDAN / Kocaeli / Fotoğraf Adı: Neşe
Mansiyon ödüllerini kazanan
Ali ALTIN / Aydın / Fotoğraf Adı: Çoban
Murat İBRANOĞLU / Kocaeli / Fotoğraf Adı: Saat Kulesi
Serkan ÇOLAK / İzmir / Fotoğraf Adı: Rüzgar
Karesi belediyesi özel ödülünü kazanan
İsmail Erhan ALAN / Balıkesir / Fotoğraf Adı: Değirmen - Kar
Jüri özel ödülünü kazanan
Arif Bayram TERZİOĞLU / BALIKESİR / Fotoğraf Adı: Tülütabak
Tfsf özel ödülünü kazanan
İsmail OKUR / Sakarya / Fotoğraf Adı: Sevgi
2015-05-222515 kez okundu