BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Gençer, Bağyüzü'nde sergi açtı

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Halk Eğitimi merkezi Müdürlüğünce Bağyüzü Mahallesinde açılan kurslarde yapılan ürünlerin yer aldığı serginin açılışına katıldı.

Bağyüzülü kadınlar ve genç kızlar katıldıkları kurslarda yaptıkları el işlerini, kıyafetleri bir sergide topladılar. Bağyüzü Mahallesindeki kurs merkezindeki serginin açılışını Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Halk Eğitim Müdürü Sercan Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve kurs öğretmeni birlikte kurdele keserek gerçekleştirdiler.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, yaptığı konuşmada burada bir başarı hikayesi olduğunu vurgulayarak, “Yaklaşık dört yıldır burada bu eğitim var. Bizler tabi ki elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama aslında bu başarı hikayesinin sahibi öncelikle buradaki hocalarımız ver Bağyüzü'nde yaşayanlar. Bizim örf ve adetlerimiz çok önemli. Öncelikle burada bu sanatı, kültürümüzü öğreniyorlar. Kültürümüzün motiflerini öğreniyorlar. Aslında hepimizin evlerinde bunlardan var. Anneannelerimizden, babaannelerimizden kalan şeyler var. Şimdi yaşlarımız ilerledikçe biz de bunlardan heyecan duyuyoruz. Gençken bunlara önem vermiyoruz ama sonra anlıyoruz ki bunlar bizim geçmişimiz, ailemizin gizleri. Bunlar o kadar önemli. Türk kültüründe çeyiz vardır. Kızlarımız belki çeyizlerini kendileri yapıyorlar. Bunlar onların torunlarına kalacak. Bunlar o kadar önemli ki ileri, de bunlarla gurur duyacaksınız” dedi.
2015-06-064057 kez okundu