BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

GIDADA TEMİZLİK ATAĞI

600 civarında üye iş yeri bulunan Edremit Lokantacılar Köfteciler ve Fırıncılar Odası, haşere ile mücadele kapsamında gıda üretimi yapan firmalara her ay ilaçlama hizmeti sunmaya başlandı.
Edremit Lokantacılar Köfteciler ve Fırıncılar Odası, ilçe genelinde üyesi olan 600 civarındaki gıda üretimi yapan işyerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına destek veriyor. Oda yönetimi, bir ilaçlama firmasıyla anlaşma imzaladı ve 600’e yakın gıda firmasının ilaçlanmasına başlandı. İlçedeki tüm gıda firmalarının hijyen kurallarına çok iyi bir şekilde uyduğunu vurgulayan Edremit Lokantacılar Köfteciler ve Fırıncılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, yılın 12 ayı çalışmaların süreceğini söyledi. Gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Dürüst, “Gıda sektöründe ön planda olan
600’e yakın üyesi bulunan bir odamız var. Hijyenin en üst planda tutulması gerektiğine inanan bir odanın başkanıyım. En başta temizlik, hijyen ve daha sonra kazanılacak para diyen bir kişiyim. Biz de oda yönetimi olarak, yaza girerken bir ilaçlama firmasıyla anlaşma imzaladık. Çünkü fırınlar, pastaneler bizim bünyemizde. Biz halkımıza, temiz, hijyenik, sağlıklı ve düzgün bir ortamda hizmet etmek zorundayız. Bugün yaptığımız anlaşma gereği, anlaşmalı firmamız her ay üye işyerlerimize gidecek ve haşere mücadelesi yapacağız. Şunu halkımız bilmelidir ki, Edremit’te hijyen kurallarına harfiyen uyan çok güzel gıda işletmeleri var. Biz de bunu sürdürmek ve daha da iyi olabilmesi için elimizi taşın altına koyuyoruz. Her ay artık bütün iş yerlerimiz ilaçlanacak. Etkinliklerimiz arasında en önem verdiğimiz buydu. Destek verenlere ve oda yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.
Oda Başkanı Aykut Dürüst, konuşmasının ardından, ilaçlama firmasıyla protokol imzaladı. Başkan Dürüst, firma görevlilerinin iş yerlerinde yaptığı ilaçlama çalışmalarını da denetleyerek, işletmecilerin görüş ve önerilerini dinledi. İş yerleri oda tarafından ilaçlanan işletmeciler, hizmetin sağlanmasında emeği geçenlere ve oda yöneticilerine teşekkür etti.

2017-02-174037 kez okundu