BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Harçlıklarını taştan çıkarmak için sergi açtılar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun 5-6 ve 7. sınıflarında öğretim gören 7 öğrencinin, okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Gamze Ekin’in rehberliğinde Türkiye’de bir ilke imza atarak başlattıkları çalışmalar beğeniye sunuldu.
Bu kapsamda; deniz kenarlarından topladıkları taşları akrilik boya ile renklendirdikten sonra doğa tarafından aşınmış tahtalar kullanarak kendi iç dünyalarındaki somut ve soyut kavramlarla birleştirip ortaya çıkardıkları kompozisyonlarla birbirinden ilginç tablolar yaratan öğrencilerin yaptıkları çalışmalar eski Kız Meslek Lisesi’nin bulunduğu tarihi binada açılan sergiyle beğeniye sunuldu.
Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı başta olmak üzere Stajyer Kaymakam Hasan Akbulut ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş’un kurdelesini birlikte kestikleri açılışta; Kayra Kutlu, Aleyna Özgül, Eray Değirmenci, Eren Kalkan, Ceren Ekin, Sudenaz Adanır ve Delfin Dila Dağaşan adlı 7 öğrencinin heyecanı ise görülmeye değer olarak nitelendirildi.
Açılışta Öğretmen Gamze Ekin ve öğrencilerle sıcak bir sohbet gerçekleştiren Ayvalık Kaymakamı Nazlı, öğrencilerin deniz kıyılarından topladıkları çakıl taşlarına daha farklı ve bilinçli bir gözle bakacak olmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılı çalışmaları nedeniyle onları kutladı.
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mustafa Kurtuluş’un öncülüğünde oluşturulan küçük bir sınıfın atölye haline getirilmesiyle 6 aydan bu yana çalışmalar yapan öğrencilerin açtıkları sergide, taş ve atıl tahtalarla yaptıkları tabloların ise sergiyi gezenler tarafından büyük bir beğeniyle izlenildiği öğrenildi.
50’yi aşkın eserin sergilendiği çakış taşları ve atıl tahtalardan yapılan çalışmaların satışından elde edilecek gelirin ise öğrencilere harçlık olarak bırakılacağı bildirildi.
2015-06-054190 kez okundu