BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

HAVRAN 4.GELENEKSEL MÜNAZARA TURNUVASINDA FİNAL HEYECANI


Havran İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce Bengi Projesi kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Havran Ortaokullar ve Liseler arası münazara turnuvası final turu yapıldı. Havran Kültür Merkezinde yapılan final turuna Havran İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU İlçe Jandarma Komutanı Süleyman KILIÇ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet KURU, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmada Ortaokul öğrencileri “Teknolojinin gelişmesi insanları mutlu etmiştir./ Teknolojinin gelişmesi insanları mutsuz etmiştir.” tezlerini savunurken, Lise öğrencileri ise “Huzurlu bir toplumun oluşmasında yasalar yani hukuk etkilidir. / Huzurlu bir toplumun oluşmasında eğitim ve ahlak etkilidir.” tezlerini savundular.Öğrencilerin tezlerini savunmak ve savundukları görüşü centilmenlik çerçevesinde jüriye, salondaki misafirlere ve rakip gruba kabul ettirmek amacıyla gösterdikleri mücadele izlenmeye değerdi. Yarışmaların bitiminde yarışmanın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen jüri üyelerine ve yarışmanın sunucusu Mehmet ALDEMİR’e teşekkür belgeleri İlçe Jandarma Komutanı Süleyman KILIÇ tarafından verildi.

Ortaokullar arasında yapılan Münazara Yarışmasında birinci Sekizeylül Ortaokulu olurken, ikinci Havran İmam Hatip Ortaokulu oldu. Öğrencilere ödülleri ve katılım belgeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet KURU tarafından verildi.

Liseler arasında yapılan Münazara Yarışmasında birinci Havran Anadolu Lisesi olurken, Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci oldu. Öğrencilere ödülleri ve katılım belgeleri Havran İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU tarafından verildi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada bu yarışmanın öğrencilerimizin özgüvenlerinin gelişiminde, kendi görüşlerini ifade etmelerinde, karşıt görüşleri anlama ve başkalarının fikirlerine saygı duyup uygun bir üslupla eleştirme yeteneği kazanmada önemli etkileri olduğunu söyledi.

Havran İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yarışmaya katılan bütün okullarımızı, yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve onları yarışmaya hazırlayan değerli öğretmenlerimizi, jüri üyelerimizi ve yarışma sunucumuzu kutluyor kendilerine teşekkür ediyoruz.
2020-02-15588 kez okundu