BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

HAYIRSEVER BAYSAL’DAN 3 YILDA 3’NCÜ OKULHayırsever Zehra Baysal Hanımefendi’nin Edremit’e kazandırdığı üçüncü okul olan Kadıköy Zehra Baysal Anaokulunun açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılışa; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit İlçe Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Cuma Saygıner, Edremit İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Kurum Müdürü Zabit Durmuş, Kadıköy Mahalle Muhtarı Hasan Bodur, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Havran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Kuru, Hayırsever Zehra Baysal Hanımefendi ile okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
2016 yılında 7 derslikli Akçay Zehra Baysal Anaokulunu yaptıran Hayırsever Zehra Baysal, 2017 yılında 6 derslikli Altınoluk Zehra Baysal Anaokulunu yaptırdı. Bugün açılışı gerçekleştirilen 6 derslikli Kadıköy Zehra Baysal Anaokulu ile birlikte Hayırsever Zehra Baysal tarafından toplam 19 derslikli üç anaokulu edremite kazandırıldı.
Açılış konuşmasında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı “Edremit’imize 3 yılda 3 Anaokulu kazandıran çok değerli hayırseverimiz Sayın Zehra Baysal Hanımefendi’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.
Daha sonra öğrencilerle kısa bir konuşma yapan hayırsever Zehra Baysal ilçemize kazandırdığı üç anaokulundan sonra bir de ilkokul yaptıracağının sözünü verdi.
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “İlçemizde, hayırseverimiz Fernur Sözen gibi yaptırdığı okullarla adını yüreklere kalıcı olarak işleyen değerli Zehra Baysal Hanımefendi’ye minnettarız. Kendisi bize bir de ilkokul sözü verdi, ben de kendisine Edremit’te eğitim adına elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum. Ayrıca okulumuzun bahçe düzenlemesini yapan Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan Kadıköy Zehra Baysal Anaokulu sınıfları gezildi. Gelen misafirlere yapılan ikramla tören sona erdi.

Hayırsever Zehra Baysal Hanımefendi Kimdir?

02.08.1945 yılında Ayvacık Ahmetçe köyünde Ahmet ÖZÇAKIR ve Emine Semiha ÖZÇAKIR’ın kızları olarak dünyaya geldi. İlkokulu Altınolukta, Ortaokulu Edremit’te okudu.
Evlenerek 1961 yılında Havranlı BAYSAL Ailesine gelin gitti. Çocukları, insanları ve tabiatı çok seven, dürüstlüğü, çalışkanlığı, nezaketi, insanlara faydalı olmayı prensip edinen bir hayat görüşüne sahiptir.
Sosyal sorumluluk sahibi olan Zehra Baysal, bu amaçla 2016 yılında Akçay Zehra Baysal Anaokulunu, 2017 yılında da Altınoluk Zehra Baysal Anaokulunu ve 2019 yılında ise Kadıköy Zehra Baysal Anaokulunu yaptırdı.2019-09-141817 kez okundu