BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

İDA DANS GÖSTERİ SANATLARI TOPLULUĞU YAZ ORGANİZASYONLARINA HAZIR

Edremit’te 15 yıldır faaliyet gösteren İda Dans Gösteri Sanatları Topluluğu yaz için hazırlıklarını tamamlarken, bütün Körfez bölgesinde düzenlenen düğün, nişan, kına ve sünnet tarzı organizasyonlara katılarak, misafirlerin keyifli zamanlar geçirmesini sağlıyor.

Edremit’te 15 yıllı aşkın bir süre içerisinde birbirinden faklı çalışmalar ile İDA Dans Gösteri Sanatları Topluluğu gelişerek, Edremit Körfez'inde ve civar illerde marka olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Edremit’te uzun yıllardır sürdürülen çalışmalarda, işini severek yapan ekip üyeleri adeta bir aile havası içerisinde çalışmalarına devam etmekte. Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 15 yıldır Halk Oyunları Antrenörlüğü yapan Harun Onur, bu güzel ekibin hem yöneticiliğini hem de antrenörlük görevini sürdürüyor. İDA Dans Gösteri Sanatları Topluluğunun çalışmalarını, halk oyunlarına gönül veren dansçıları tarafından büyük bir özveri ve titizlik ile sürdürüldüğünü kaydeden Onur, kısa süre içerisinde çalışma arkadaşlığından öte, aile ortamı yakaladıklarını söyledi.
Halk Dansları Antrenörü Harun Onur, “Türk halk oyunlarımız kapsam bakımından dünyada en dikkat çeken folklorik olgulardan birisi. Türk halk oyunları derlemeleri hala bitirilememiştir. Her köyün dahi kendine has oyunları olması bile bunun göstergesidir. Bizde yöre oyunlarımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Halk oyunları; diğer sanat dallarından farklı olarak, ait olduğu toplumun orijinal karakterlerini taşıyan ve bireylerin ortak duygu, düşünce ve davranışlarını sergileyen; izleyenlere göre bir eğlence gibi olsa da, grup için ayrı bir kimlik oluşturmaktadır. Bizim aile haline geldiğimiz grubumuzda kendi hislerini, kardeşlik duygularını en güzel şekilde ortaya çıkarmaktadır” dedi.
Onur ayrıca “5 Mayıs’ Perşembe günü akşam saat 20:00’da Şükrü Tunar Kültür Merkezinde 5.Sii gerçekleştirilecek olan Halk Oyunları Şenliği’ne gecenin en iyi ekibini izlemeye tüm körfez halkını davet ediyoruz” dedi.
Grup dansçılarından Semra Altın, “Bütün arkadaşlarımız işini sevgiyle, neşeyle yapıyor. Bu da ekibin kaynaşmasını sağladı. Birbirinin her ihtiyacına koşan bir aile haline geldik. İDA Dans Gösteri Sanatları Grubu üyeleri bu işi severek yapıyor ve eğleniyor. Kendimiz büyük bir keyifle yaptığımız için, gösterilerimizde büyük bir beğeni ile izleniliyor. İDA Dans Gösteri Sanatları Topluluğu olarak; kına, düğün, sünnet gibi çeşitli organizasyonlarda da sahne alıyoruz. Zeybek ve Kına ekibimiz profesyonel iş anlayışı ile en iyisini ve en güzelini siz değerli izleyicilerimize sunuyor. Biz çok eğleniyoruz ve sizi de eğlendirmeye söz veriyoruz. Bir İDA Dans klasiği aslında. Körfeze sığamayan bu kocaman ekip daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. Kocaman bir ekip değil de, kocaman bir aile diyelim biz buna. İşini sevgiyle yapan bir aile” diye konuştu.

2016-04-295721 kez okundu