BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

İlyaslar da Cami İMECE’si


İlyaslar Mahalle Muhtarı Fatih Zorlu, yarım asırlık tarihi İlyaslar Camii'nin, Minaresini, ahşap çatısını ve kiremitlerini yenileme çalışması başlattı.

İlyaslar Mahallesi sakinleri, mahalleyi ilgilendiren tüm işleri, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden birlik ve beraberlik içinde yapıyor. Mahalle Muhtarlığından yapılan imece çağrısıyla toplanan mahalleliler, birlikte çalışarak, işlerin hem kısa zamanda hem de en az maliyetle tamamlanmasını sağlıyor.
İlyaslar Mahallesi Muhtarı Fatih Zorlu; ''Üzerinde çalışmakta olduğumuz yarım asırlık tarihi olan İlyaslar Camii'mizin Minaresini, ahşap çatısını ve kiremitlerini yeniliyoruz. Devletimizden 1 kuruş bile talep etmeden yardım almadan, imece usulü para toplayıp yine imece usulü çalışarak mahallemizde yapılması gereken işlerin üstesinden geliyoruz. Allah-u Tealanın emir buyurduğu maide süresinde dediği “İyilik ve takva üzerine yardımlaşınız, kötülük ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayınız.” 2.nci Âyet-i kerimesinden yola çıkarak Mahallemizi ilgilendiren konularda kim hangi görüşe sahip olursa olsun birlik ve beraberlik içinde herkesin elini taşın altına koymasıyla elele vererek çalışıyoruz'' dedi.
v
2016-08-113297 kez okundu