BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

IX. Balıkesir sinema günleri bugün başlıyor!

Bu yıl IX.’su gerçekleşecek olan “Mahallenin Orta Yeri Sinema” temalı etkinlik, saat 18.00’de Salih tozan Salonunda yapılacak olan açılışla başlıyor.

Sinema Günleri için, TV100 kanalına bir röportaj veren, SAMDER Başkanı Mesude Eğilmez:
“Bu yıl açılış programında, dernek bünyesinde yetişen, Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklerini alan ve gönderilen pek çok festivalden ödülle dönen genç yönetmenlerimizin filmleri yer alıyor. Hemen ardından da, şehrimizde “Mavi Dalga” adlı filmi yapan hemşehrimiz Zeynep Dadak ve yeni çekilmesi planlanan yine Balıkesir’de, bu işe mesai harcayan Selin Süar Hocamız ile derneğimize birçok alanda katkı sunmuş olan akademisyen arkadaşlarımız Berrin Akgün Yüksekli ve Mehmet Mengü’nün katılacağı; moderatörlüğünü dernek kurucularımızda SMMMO’nun başkanı Metin Yalçın’ın yapacağı bir söyleşi programımız var.

Açılış programını ise, kentimizde, güzel sunumu ile beğeni ve takdir toplayan Edebiyat Öğretmeni Sevgili Müjgan Yılmaz Külahlı IX. Kez sunacak.

Ayrıca, bu yılki etkinliğe, TC kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Fatmagül Coşkun Gönül Hanım da katılacak.”
2015-06-124884 kez okundu