BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“KAÇAK YAPI CENNETİNE HOŞGELDİNİZ”

Balıkesir’in Edremit ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın seçilmesiyle birlikte Edremit, Güre ve Akçay kaçak yapı cenneti olduğunu beliren Edremit’in Eski Belediye Başkanı Kamil Saka ateş püskürdü.
“BÖYLE OLACAGINI SEÇİM ÖNCESİ ÇOK SÖYLEDİK”
Edremit’in Eski CHP’li Belediye Başkanı Kamil Saka zehir zemberek açıklama yaptı. Saka; “ Seçim öncesi meydanlarda söyledik ama bazılarına anlatamadık, dinletemedik. Edremit’in beş yılı heba oldu.” diyen Başkan Saka sözlerini şöyle sürdürdü; ” Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Edremit, Akçay ve Güre olmak üzere kaçak yapı cennetine çevirdi. Kanuna aykırı bir durum buna dur demeleri gerekiyor ama şuana kadar harekete geçen hiç bir kurum yok “ dedi.
“MEVCUT BELEDİYEYİ FIRSAT BİLDİLER “
Pandemi döneminde kaçak yapıların arttığını belirten Eski Belediye Başkanı Saka; “ Mevcut belediye yönetimini fırsat bilerek kaçak kat artırımı yapıldı. Buda belediyenin ne kadar ciddi çalıştığını Edremit’in, Edremitlinin hakkını nasıl savunduğu ortadır. Bu tartışılacak bir konu değil, bunu görmemek için kör ve sağır olmak gerekiyor. Bununla yetinmeyen mevcut belediye, imar olmayan yerde doğa katliamı yaparak imara açtılar” iddiasında bulundu.
“DAĞIN İÇİNE TELEVİZYON YILDIZLARINA ÖZEL İMAR”
Dağın içine televizyon yıldızları için özel imar verildiğini öne süren Edremit’in Eski Belediye Başkanı Kamil Saka yedi sekiz hanenin yapıldığını belirterek; “kaçak yapıyı bırakın daha ileri boyutlara taşıyarak kaçak köy yapıldı. Burada imkan ve ihtimal yok imar vermelerine ama ne yazık ki doğa katliamı yaparak verilmiş. Bunun bedelini de Edremit ve Edremitliler ödüyor inşallah geriye dönük hatalar yapılmaz ” dedi.
“GERİYE DÖNÜK HATALAR YAPILMAZ “
Beş yıl içerisinde ciddi bir tahribat olacağını belirten Saka; “ İnşallah dönülmeyecek yola girilmez ama durum vahim gidişat iyi değil. Açık ortada temellim Edremit’in beş yılı heba oldu daha büyük tahribatlar olmaz çünkü belediyeyi çiftliğe çevirdiler diyerek tepkilerini dile getirdi.


2021-01-13651 kez okundu