BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Karesi hizmeti ayağa götürdü

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona eriyor. Karesi Belediyesi, halkın daha rahat işlemlerini yapabilmesi için toplu olarak kullanılan Yaylada'da ödeme noktası kurdu.
İlk taksit ödemeleri Haziran'da yapılan emlak vergisi ödemeleri, devlet tarafından herhangi bir ek süre verilmezse Kasım ayı sonunda bitecek. Karesi Belediyesi, vatandaşların ceza almadan vadesinde borçlarını ödeyebilmesi için halkın ortak kullandığı alanlarda ödeme noktaları oluşturdu ve bilgilendirmeyi yaptı. Ev, arsa, arazi ve işyeri sahiplerinin her yıl ödemesi gereken emlak vergisinde, vade tarihini geçen ödemelere devlet tarafından belirlenen aylık yüzde 1.4 oranda gecikme zammı uygulanacak. Ay kesirleri için ise gecikme zammı günlük olarak hesaplanacak. Ayrıca geç verilen beyanlarda vergi beyannameleri için kesilecek vergi ziyaı cezası, verginin yüzde 50 oranında olacak.
Mükellefler ödemelerini, Karesi Belediyesi vezneleri, Beyaz Masa Akıllı Ekran, www.karesi.bel.tr ile e-belediye, Yaylada AVM girişi online ödeme noktasından, Ziraat Bankası şubelerinden, Android, IOS marketlerden indirilen "Karesi Belediyesi" mobil uygulamasından yapabilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar ise 444 99 10 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilecek.

2015-11-214274 kez okundu