BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

KASAİD ve AYKEP’in 8 yılını kutladı

Sahil Kent Mahallesi Şirinket Sitesi, İpek Restorant pasta kesimi ve kadın el emeği pazarı açılışına Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Kent Konseyi ile Kadını Sosyal Hayatını İnceleme Derneği Başkanı Filiz Karayeli, Şirinkent sitesi yönetici Ünal Bilgin ve onlarca emekçi kadın hazır bulundu. Ünlü Gazeteci Yazar Emin Çölaşan da tatilini yaptığı siteden gelerek katıldı.
Pasta Kesimi sırasında konuşan Başkan Gençer sözlerine katılım gösteren dernek üyelerine, site yöneticilerine ve vatandaşlara teşekkür ederek başladı. Rahmi Gençer’’ Zor şartlar altında hem evine bakan, hem bir şeyler üreten kadınlarımızı takdir ediyorum Zor şartlar alında ürünlerini sunuyor. Bu şartlar altında birçoğunuz evinizi geçindiriyorsunuz. Ülkece kadınlarımıza çok değer vermeliyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi kadın eğitilmezse o ülkede hiçbir şey olmaz. Ülkece zor günler geçiriyoruz. Sizlerle moral buluyoruz ve aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayvalık’ın tanıtımına güzel katkı yaptığınızı düşünüyorum’’dedi.
Başkan Karayelli konuşmasında, ‘’Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Ayvalık Kadın Emeği Pazarı ile kurucu başkanı olduğum Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği Ayvalık olarak bu süreçte el emekleri günlük sergisinin yvalık Şirinkent İpek Restorant'ta satışını yapıyoruz. Kadınların sosyal, ekonomik ve siyasal hayatta kendisini göstermesi ve varolmasının ne kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Aykep bünyesinde de yönde çalışmalar yapıyoruz. Nice yıllara daha büyüyerek, gelişerek, toplumsal fayda sağlayacak güzel projeler yürüterek ve üyelerimizin hayatın her alanında yer alabilecek bilgi ve beceri ile donanmasını sağlayarak gelişmek dileğiyle…’’diyerek görüşlerini ifade etti. Karayelli, katılım gösteren ve desteklerini her zaman hissettiğimiz başkanımız Sayın Rahmi Gençer’e Şırinkent yöneticisi Ünal Bilgin ve eşi Sevgi Bilgin'e , İpek Restorant sahibi İhsan-Selin İpek ' e çok teşekkür ederek tamamladı.

2016-08-194394 kez okundu