BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

KULÜPLER İÇİN DESTEK YEMEĞİ


Edremit Belediyesi Güre Kadın Basketbol Takımı ve Altınoluk Kadın Voleybol Spor Kulübü dayanışma yemeği düzenledi. Edremit iş dünyasını bir araya getiren yemekte, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, kulüplere destek olunması için bağış kampanyasını bizzat kendisi yönetti.

Edremit Belediyesi Güre Kadın Basketbol Takımı ve Altınoluk Kadın Voleybol Spor Kulüplerine destek amacıyla yemek düzenledi. Yoğun katılımın olduğu organizasyonda spor kulüplerine önemli destekler sağlandı. 1. ligde oynayacak olan voleybol takımı ve süper lige çıkmak için ter dökecek olan basketbol takımı oyuncuları da yemekte yerlerini aldı. Edremit belediye Başkanı CHP’li Selman Hasan Arslan, bağış kampanyasını bizzat yönetti. Başkan Arslan iki kulüp için iş adamlarından 250 bin TL’lik bağış topladı. Edremit’i marka şehir yapmak için çabaladıklarını söyleyen Arslan, “Edremit'in coğrafi olarak ciddi bir avantajı var. Kazdağlarımız, zeytinyağımız, denizimiz, termalimiz çok ciddi bir coğrafi avantajımız var. Şimdi bu altyapı üzerine, bu potansiyel üzerine Edremit’i marka yapmak gibi bir iddiamız var. Dolayısıyla Edremit'in artık marka yapabilmemiz için bizim bir ilkemiz var. Bu ilkemiz, turizm, sanat, kültür, tarım ve spor konularında ilerlemek. Edremit’i aynı zamanda bir spor merkezi haline getirmek istiyoruz. Dolayısı ile tanınırlık önemli. Türkiye gündemine bu değerlerimizle, bu kollarımızda Edremit'i taşımak istiyoruz. Bunun için sporda çok önemli. Özellikle bildiğiniz gibi Altınoluk kadın voleybol spor kulübümüz birinci ligde oynayacak. Kadın basketbol takımımızda 2. ligde. İddialı bir şekilde yola çıktık. İki kadın kulübümüzün ortaklaşa düzenlediği yemeği bu amaçlar doğrultusunda önemli buluyoruz. Başta Güre Kadın Basketbol Takımı Başkanı Ahmet Çetin ve Altınoluk Voleybol Spor Kulübü Başkanı Filiz Sırma Uluç ile tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Önemli bir adım attık, inşallah başaracağız” dedi.

Spor kulüplerinin başarılı bir şekilde sürmesi için hizmet yarışında olduklarını belirten Gürespor Kadın Basketbol Kulüp Başkanı Ahmet Çetin, “Altınolukspor ve Gürespor ile birlikte dayanışma yemeği düzenledik. Edremit'te salon sporları anlamında Altınoluk spor ile beraber kadın basketbol ve kadın voleybolunda bir hizmet yarışındayız. Edremit bu bakımdan çok şanslı. Aynı zamanda belediyemizin desteği de burada yadsınamaz. Basketbol olsun, voleybol olsun kadın sporları anlamında büyük destek görüyor. Bu akşam da onlardan birine yaşıyoruz kadına ve kadın sporuna son zamanlarda verilen değer, gittikçe artmaktadır. Bu heyecanı içerisindeyiz. Bu sene Türkiye Kadınlar 1. Ligi'nde mücadele edecek kadın basketbol takımımız. İnşallah başarılı olmayı hedefliyoruz . Başarının yanı sıra da Edremit halkının salonda da takımımızı desteklemesine rica ediyoruz. Onları maçlarımıza bekliyoruz. Bu heyecana ortak olmalarını diliyoruz. Bu akşam buraya gelen bütün Edremitlilere, bize destek veren bütün dostlara, arkadaşlarımıza herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Altınoluk Kadın Voleybol Kulüp Başkanı Filiz Sırma Uluç ise “Altınoluk voleybol spor kulübünü 1. Lige taşımak için elimizden gelen çabayı şimdiden gösterdik. Bu akşamki yemeğimizin amacı kadın voleybol ve basketbol Ligi'ndeki bayanların bir arada ola bildiklerini herkese göstermek, hep birlikte onların bize verdiği güçle,kuvvetle ayakta durup,Edremit’imizi daha iyi yerlere taşımak için sevgili başkanımız Selman Hasan Arslan'ın bize verdiği destekle bu mücadelenin içine girdik. Zannediyorum ki bu mücadeleyi hep birlikte verilen destek de bize güvenmeleri ile kazanacağımıza inanıyorum. Bayanlar arasında çok güzel bir dayanışma başladı. Başarı kadın-erkek diye ayırt edilemez bence. Başarı birlikteysek olur. Birlikteysek güçlüyüz. Berabersek, el ele verirsek yapamayacağımız kazanamayacağını hiçbir şey yoktur diye düşünüyorum” dedi


Kadın Basketbol takımı oyuncusu İlsu Darıcıoğlu, Arıcıoğlu, “Şu an hazırlık dönemindeyiz. Yakın olarak hedef federasyon kupası. Federasyon kupasına iddialı bir şekilde gidiyoruz. Sonraki hedefimiz direk Süper Lig'e çıkmak. Sezon nasıl gittiği değil, nasıl bittiği önemli bizim için. Onun için de iyi bitirmek istiyoruz. Bunun içinde tabii ki taraftarların ve yönetimini desteğine ihtiyacımız var. Onları maçları bekliyoruz. Yönetim çok büyük katkısı var burada burada olmamız için. Onlarında yüzüne kara çıkarmayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Gönül Dönmez ise “Hazırlık sürecimiz çok güzel gidiyor. Çift antrenmanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk hedefimiz federasyon kupası tabii ki. Süper Lig'e çıkarak sezon sonu taraftarımıza, yönetimimize Süper Lig'e çıkarak onlara da bu onuru yaşatmak istiyoruz. Edremit'te bulunmaktan özellikle çok mutluyuz. Bayan Basketbolu, bayan voleybol takımını olmak üzere bayanlara verilen bu önem için teşekkür ediyorum. Maçlara bütün halkımızı bekliyoruz” dedi.

Aysu Keskin, “Bu sezon burada olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Bu seneki yeni yönetimimizle birlikte güzel bir kadro oluşturuldu. Hedefimiz Süper Lig'e çıkmak. Sezon sonunda arkadaşlarım, ekibimiz, yönetimimizle birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Önümüzdeki hafta Türkiye Kupası var. Bizim için önemli, değerli bir turnuva. Hazırlık döneminde maçlardan önce güzel bir antrenman olacağını düşünüyorum. Edremit Belediyesinin uzun yıllardır bayan basketboluna verdiği değeri hepimiz zaten biliyoruz. Ama bu sene kurulan bu kadro ile birlikte bence uzun zaman sonra tekrar Süper Lig'e çıkacağına inanıyorum" dedi. Fatih Emrah ERDOĞAN

2019-09-142548 kez okundu