BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Liseli Kitap Kurtları Kitap Okuma Yarışmasında Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir’de düzenlenen “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasının finali yapılan sınavla son buldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce kitap okumayı sevdirerek okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığın artırılması, serbest zamanların yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, okuduğunu anlama, yorumlayabilme, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacı ile “Millî Birlik ve Kahramanlık” konulu Kitap Okuma Yarışması düzenlendi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesinde düzenlenen İl geneli liselerarası kitap okuma finali yarışmasına 14 ilçemiz ve 14 okul katıldı. ilimiz öğrencileri Tarık Buğra’nın “Küçük Ağa” ve Kemal Tahir’in “Esir Şehrin İnsanları” adlı eserleri okuyan öğrencilerimize, sınavda 40 soruluk çoktan seçmeli test ve 2 sorudan oluşan mülakat uygulaması sonucunda başarılı öğrenciler belirlendi.
“Millî Birlik ve Kahramanlık” konulu kitap okuma yarışmasında derece alan öğrencilerimize katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından takdim edildi.
Kitapları Kendisine Dost Edinen Bir Nesil Yetişiyor
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, yarışmaya katılan öğrencilerimize katılım belgesi dağıtımında yaptığı konuşmada, okumanın önemine değine değindi. “Daha çok okuyan bir toplum haline gelebilmemiz için kitapları dost edinmeliyiz. Kitapları kendisine dost edinen, daha çok okuyan, daha çok öğrenen ve daha çok bilen bir nesil yetiştiğini görmek bizlere fazlasıyla gurur veriyor. Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek amacı ile düzenlenen liseler arası ‘Birlik ve Beraberlik’ konulu kitap okuma yarışmasına katılan ve derce alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm eğitim yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.Yarışma Sonucunda İlk Üç Derece Alan Öğrenciler:
Karesi Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammed Osman Altın - BİRİNCİ
İvrindi / İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beyza Kalabak - İKİNCİ
Bandırma / Kemal Pireci Anadolu Lisesi öğrencisi Huriye Acar - ÜÇÜNCÜ

2017-04-184087 kez okundu