BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

“MAVİ VATANIN HÜNERLİ GÜCÜ”

Vali Ersin Yazıcı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Kuzey Ege Grup Komutanlığında incelemelerde bulundu.
Kuzey Ege Grup Komutanlığı ziyaretine gelişi esnasında Sahil Güvenlik Komutanlığı Kuzey Ege Grup Komutanı SG Binbaşı Sadun Özdemir tarafından törenle karşılanan Vali Ersin Yazıcı, askerleri selamladıktan sonra ziyaretin anısına Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığı Şeref Defterini imzaladı.
Vali Ersin Yazıcı, Ege Bölgesi'nde yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan kaçak göçmenlere karşı alınan önlemleri yerinde görmek amacıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı Kuzey Ege Grup Komutanlığını ziyaret etti, yasa dışı göçle mücadele konusunda detaylı bilgi aldı. Vali Yazıcı'ya ziyaretleri sırasında Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan eşlik etti.
DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELEDE OLAĞANÜSTÜ BAŞARI
Sahil Güvenlik ekiplerinin başarılı çalışmalar yaparak aynı zamanda cankurtaran görevi gördüğüne dikkat çeken Vali Yazıcı, "Balıkesir'de Ege'nin cankurtaranları, fedakâr Sahil Güvenlik birimlerimizi ziyaret ettik. Sahil Güvenlik ekiplerimizin başarılı, yerinde ve zamanında müdahaleler ile çoğunluğu çocuk birçok canı kurtardığına şahit oluyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.
SAHİL GÜVENLİK İLE SAHİLLER GÜVENDE
Vali Ersin Yazıcı, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın denizlerimizde güvenlik ve can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması, arama kurtarma görevlerini büyük bir başarı ile yerine getirdiğini söyledi.

2019-09-161740 kez okundu