BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

NEVRUZ BURHANİYE’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası-21 Mart Nevruz” etkinlikleri kapsamında Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı.
Festival havasında gerçekleşen kutlama programında; öğrenciler tarafından şiirler okundu, şarkılar söylendi, halat çekme ve çuval yarışları yapıldı. Başkan Necdet Uysal protokol üyeleri ile Geleneksel Demir Dövme, Yumurta Tokuşturma ve Ateşten Atlama oyunlarına eşlik etti.
Başkan Uysal Nevruz kutlamaları dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Değerlerimizin yaşanması ve yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması çok önemli. Bu nedenle kültürümüzde yer alan etkinlikleri düzenleyerek bizden sonrakilerin de gelenek ve göreneklerini tanımalarını sağlamalıyız” dedi.
Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliğe belediye başkanı Uysal’ın yanı sıra Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, kamu kurumlarının müdürleri, Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut’un ilçemizde yaşayan yakınları ve öğrenci velileri katıldı.

2019-03-233763 kez okundu