BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Oğlunu öldüren babaya müebbet hapis

Edremit ilçesinde arabada bağırıp, ağlayan 4 yaşındaki oğlu Kuzey Efe'nin ağzı ve burnu kapatarak ölümüne sebep olan baba Hüseyin Ersezgin, mahkemece müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Anne Mellis Akpınar, cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilmesi için başvuruda bulunduklarını söyledi.

Edremit’te 6 Şubat 2018 tarihinde arabayla dolaşmaya çıkardığı 4 yaşındaki oğlunun ataba yaramazlık yapması nedeniyle ağzına ve burnunu tıkayarak ölümüne neden olan Hüseyin Ersezgin (30), Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Jandarma karakoluna giderek suçunu itiraf edenve savcılık sorgusunda da kabul eden Ersezgin, mahkemede ise suösuz olduğunu, oğlu Kuzey Efe Ersezgin’i öldürmediğini ileri sürdü. Tarafları son kez dinleyen mahkeme heyeti, Hüseyin Ersezgin hakkında müebbet hapis cezası verdi.

“NE OLSA ACIM DİNMEYECEK”

Mahkemenin kararına saygı duyduğunu söyleyen Melis Akpınar, ancak Ersezgin’in dışarı çıkma ihtimalini düşünmek bile istemediğini söyledi. Cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilmesi için avukatı aracılığıyla Bursa Bölge Adliye Mahkemesi'ne istinaf başvurusunda bulunduklarını belirtti. Akpınar, “Ne ceza verilse yüreğim soğumayacak, acım dinmeyecek ama yine de o katilin dışarıda yaşama ihtimalini düşünmek istemiyorum. Bu nedenle cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilmesi için başvuruda bulunduk” dedi.

Fatih Emrah ERDOĞAN
2019-03-264220 kez okundu