BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Orta oyunları ilgi ile izlendi

Edremit Belediyesi Ramazan Eğlenceleri Zeytinli ve Dereli Mahallelerinden sonra, Akçay ve çıkrıkçı mahallelerinde de izleyiciyle buluştu. Mahalle sakinlerinin ve çocukların yoğun katılımlarıyla gerçekleşen geceye ilgi büyük oldu.
Ramazan ayının vaz geçilmezi olan, Hacivat Karagöz, Meddah ve Orta Oyunları, Edremit Belediyesi tarafından organize edilip, geleneksel hale gelen, Ramazan Eğlenceleri, çıkrıkçı ve Akçay’da büyük beğeni topladı. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, Ramazan ayı boyunca, ilçenin tüm Mahallelerinde sürecek olan etkinlik, Her gün bir mahallede olmak üzere saat:21.30 ile 23.00 arasında sahnelenecek, Hacivat Karagöz, Meddah ve Orta Oyunları, Akçay’da Bursa Devlet Tiyatro Oyuncuları, Mehmet Melih Salçan, Mustafa Salih Salçan,ve Ahmet Kızıl tarafından sahneye kondu. Tiyatro Oyuncuları; “Çocukların çok yoğun olarak izlediği, Hacivat Karagöz ve Orta Oyunlarına dahil olmaları, Türk tiyatrosunun geleceği adına ümit verici olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle böyle güzel bir organizasyonu düzenlendikleri için Edremit Belediye Başkanı Sayın Kamil Saka’ya teşekkür ediyoruz. Çünkü bu tür Organizasyonlar, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi, korumak ve yaşatmak için çok önemli, bu kültürel değerleri seyirciyle buluşturduğu için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; “Ramazan ayında, tutulan oruçların ardından, açılan iftarla birlikte, halkımıza hem hoş bir zaman geçirmelerini sağlamak, hem de kültürlerimizi yaşatmak amacıyla bu etkinlikleri düzenliyoruz” diye konuştu.
2015-06-254121 kez okundu