BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

PABUÇCUOĞLU BULVARI’NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Burhaniye Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan “Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon Alanı” düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Törende konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Görmek isteyen göz görür, duymak isteyen kulak duyar!” dedi.

Doğru Yol Partisi'nden 19. Dönem Balıkesir Milletvekili yaptığı dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisine verdiği Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkındaki 3573 Sayılı Kanun teklifini ile zeytinliklerin korunması konusunda büyük bir hizmete imza atan Melih Pabuçcuoğlu’nun adını taşıyan bulvar, Başkan Necdet Uysal’ın talimatıyla Burhaniye Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek adına yakışır bir hale getirildi.
Halkın refah düzeyini arttırmak için çalışan Burhaniye Belediyesi 12 bin metre kare alan üzerinde uyguladığı vizyon projesi “Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon Alanı” düzenlenen tören ile hizmete açıldı.
İçinde 363 metre bisiklet yolu, 180 metrekare kondisyon aletlerini kapsayan spor alanları, 480 metre koşu yolu, tenis kortu, basketbol sahaları ve mini futbol sahası bulunan “Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon Alanı’nda Ayrıca 4 bin 200 metre kare de yeşil alan, oturma alanları, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yolları yer alıyor.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon Alanı” açılış töreninde yaptığı konuşmada uygulanan proje hakkında teknik bilgiler verdi.
Hizmete sunulan “Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon Alanı” hakkında detaylı bilgiler de aktaran başkan Uysal, “Bu proje Burhaniye’mizin en büyük rekreasyon alanı projesidir. Melih Pabuçcuoğlu Bulvarımız Burhaniye’mizin vizyonuna yakışır bir hale geldi” dedi
“GÖRMEK İSTEYEN GÖZ GÖRÜR, DUYMAK İSTEYEN KULAK DUYAR!”
Belediye tarafından yapılan işlerin görülmek istenmediğine de değinen Başkan Uysal; “Bazen ne yapıldı ki Burhaniye’ye diye sorular geliyor kulağıma… Sevgili kardeşlerim şu yaptığımız alan bile Burhaniye’de nasıl işlere imza attığımızın bir kanıtıdır. Herkes çok iyi biliyor ki bu alanda eski püskü yapılar yer almaktaydı. Göreve geldiğimiz gibi ilk işimiz bu yapıları ortandan kaldırmak oldu. Burhaniye’mizin girişine yakışmayan o görüntüyü ortadan kaldırarak düzenledik ve bu güzel projenin açılışını bugün yapıyoruz. Sadece Melih Pabuçcuoğlu Bulvarımız için değil; yıllarca yeşil alan statüsünde bulunan birçok atıl alanımızı yeşillendirdik, çocuklarımıza oyun alanları, ailelerimize oturma alanları oluşturduk. Görmek isteyen gözler görür” diye konuştu.
Melih Pabuçcuoğlu Bulvarı Rekreasyon alanının hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Uysal, bu eserin şehre kazandırılmasında emeği geçenleri de tebrik etti.


2019-03-223575 kez okundu