BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yaza merhaba konseri düzenledi

Edremit Zeytinli Mahallesinde faaliyetlerini sürdüren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, yaza merhaba konseri düzenledi. Zeytinli Altınkum Atatürk Meydanı’nda açık havada gerçekleşen konsere, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Ahmet Akın, CHP Mahalle Temsilcisi Şerafettin Başkaya, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Zeytinli Şubesi tarafından yaza merhaba konseri düzenlendi. Zeytinli Mahallesi Altınkum Atatürk Meydanı'nda düzenlenen konserde ilk olarak Dernek Başkanı, Ali Tanış tarafından açılış konuşması yapıldı. Ali Tanış konuşmasında; Alevi toplumunun yaşadığı sorunlara değinerek, başlıca cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesine, madımak otelinin müze yapılmasına ve Diyanet İşleri Başkanlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Alevi toplumu olarak sosyal demokrat bir kimliğe sahip olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ali Tanış, bütün olumsuzluklara rağmen geleceğe umutla baktıklarını söyledi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya konserlerine katıldıklarından ve kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Sevcan Ezgi Kara ve Eyüp Yıldırım ikilisi türküler geceyi renklendirdi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ”Şunu herkes bilmelidir ki, Alevi toplumu, Türkiye Cumhuriyet’inde laikliğin, bekçisi ve teminatıdır. Bizlerde yerel yönetimler olarak, sizlerin yaşadığı sorunları biliyor, çözüm noktasında yasaların bize verdiği yetkiler dahilinde, desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirmek istiyorum" dedi. Konsere Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Ahmet Akın, CHP Mahalle Temsilcisi Şerafettin Başkaya, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
2015-06-304569 kez okundu