BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Güncel Haberler

Restorasyonu Yapılan Kasaplar Camii Yeniden İbadete Açıldı

Vali Hasan Şıldak, tarihi 16. yüzyıla dayanan ve Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen Kasaplar Camii’nin açılış törenine katıldı.

Yapımı tamamlanan Kasaplar Camii'nin açılışına Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Milletvekili Adil Çelik, Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, İl Müftüsü Celal Sürgeç ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programında İstanbul Emirhan Camii İmam Hatibi ve Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Birincisi Alpcan Çelik’in Aşır Tilavetinin ardından konuşan Vali Hasan Şıldak, "İlimizin nadide kültürel eseri, ecdadımızın bize 400 yıl önce emanet ettiği bu mirası bugün tekrar cemaatimizle buluşturuyoruz. Emeği geçen Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve bizzat burada işi yürüten Bölge Müdürümüz başta olmak üzere bütün vakıflar müdürlüğü personeline, katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara, Milletvekillerimize destekleri için teşekkür ediyorum. İlimizin pek çok noktasındaki ecdat yadigârı eserlerin vakıflar, belediyeler, Valiliğimiz ve diğer kurumlarımızın gayretli çalışmalarıyla ayağa kaldırılması, beklenen gelişmelerdir. Bunlar son yıllarda giderek sistemli bir şekilde iyi bir faaliyet olarak alana yansıyor. Her İlçemizde restore edilerek uzun yıllar ayakta kalması sağlanan bu yapıları, bizim de gelecek kuşaklara miras olarak bırakmamız gerekir. Buradaki bütün ibadetlerin makbul olmasını diliyorum. Caminin yapımında en baştan itibaren katkısı olan, bir tuğla koyan her bir kişiden Allah razı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Celal Sürgeç’in yaptırdığı duanın ardından cami açılışı gerçekleştirildi ve cuma namazı kılındı.
2021-06-2093 kez okundu